Banská Bystrica – Európske mesto športu a májová ambasádorka EMŠ Anastasia Kuzminová pozývajú v piatok, 19. mája o 15.00 hod. do Parku pod Pamätníkom SNP na otvorenie jedinečnej informačno-motivačnej cesty. 

Zdravie a šport spolu úzko súvisia. Rovnako, ako na výborný športový výkon potrebujeme trénovať, tak tréning potrebuje aj naše zdravie a predovšetkým silný imunitný systém. To je hlavná myšlienka podujatia, ktoré je úzko spojené s dvojnásobnou mamou a dvojnásobnou zlatou olympioničkou Anastasiou Kuzminovou.

„V živote sú pre mňa najdôležitejšie dve veci – moja rodina a šport. Som veľmi rada, že to môžem spájať. Pre športovkyňu je nevyhnutný dobrý tréning, vytrvalosť a cieľavedomosť. Za základ zdravia celej mojej rodiny považujem imunitu. A aj tá potrebuje tréning. Pohyb, spánok, pozitívne myslenie a pestrú a vyváženú stravu. Uvedomujem si, že najdôležitejšie, čo môžem deťom poskytnúť sú pevné základy ich zdravia, predovšetkým základy imunity,“ hovorí Anastasia. Podujatie bude rodičom v meste pod Urpínom pripomínať, aké dôležité je pestovať imunitu a športové aktivity najmenších od ich ranného veku.

V areáli pod Pamätníkom SNP, pri novej korčuliarskej dráhe, od piatka 19. mája budú môcť návštevníci nájsť informačné tabule s praktickými informáciami o športovom a imunitnom tréningu a nenáročnými športovými úlohami. Projekt patrí medzi ďalšie aktivity, ktoré v Európskom meste športu spájajú aktívny pohyb, šport i deti.

„Zoberte svoje ratolesti a príďte si spolu s Nasťou v piatok poobede zašportovať. Dozviete sa užitočné informácie, prečo je dôležité trénovať imunitu detí. V rámci programu sa budete môcť zapojiť aj do súťaže a vyhrať pekné ceny. Všetci ste srdečne vítaní,“ pozýva Martin Turčan, druhý zástupca primátora.

Ďalšie informácie nájdete k podujatiu sa môžete dočítať na nasledujúcej stránke.