Iba logo nestačí… To by mal vedieť každý podnikateľ ešte predtým, ako s podnikaním vôbec začne. Samozrejme, vizuálna identita je nesmierne dôležitá. Zohráva kľúčovú úlohu pri rozpoznateľnosti u spotrebiteľa a definuje hodnoty, zámery a ciele podnikania.

Čo sa ale stane, ak vašu vizuálnu identitu niekto ukradne? Možno si spomínate na komickú ruskú náhradu svetoznámej spoločnosti McDonald´s pod názvom – Strýko Váňa, ktorá sa až príliš nápadne podobala na svetový fastfoodový gigant. Prečo Strýko Váňa musel svoj pôvodný vizuál zmeniť? Odpoveď je jednoduchá. Spoločnosť McDonald´s má duševné vlastníctvo pevne vo svojich rukách.

Firmy, ktoré vlastnia duševné vlastníctvo, sú konkurencieschopnejšie, flexibilnejšie a jednoduchšie prekonávajú krízy, a to sa netýka len obrovských svetových značiek. Práve naopak.

Analýzy hovoria, že malé a stredné podniky, ktoré majú zapísané aspoň jedno právo duševného vlastníctva, majú o 21 % vyššiu pravdepodobnosť zvýšenia rastu a o 10 % vyššiu pravdepodobnosť stať sa rýchlorastúcim podnikom.

Ak sme vo vás týmito informáciami vzbudili záujem, potom by ste si rozhodne nemali nechať ujsť workshop pre malých a stredných podnikateľov, ktorý sa uskutoční už 11. októbra 2022 v banskobystrickom coworking centre 365.labb.

Odborníci z Úradu priemyselného vlastníctva SR vám prezradia, prečo je dôležité chrániť duševné vlastníctvo vašej firmy a ako na to. Zástupcovia Finančnej správy SR zas porozprávajú o dopadoch falšovania a v neposlednom rade si budete môcť vypočuť zaujímavé príbehy podnikateľov z regiónu.

Všetkým prednášajúcim budete môcť položiť otázky a rovnako budete môcť prediskutovať podnikateľské potreby s odborníkmi počas networkingu. Podujatie je bezplatné a je naň potrebná online registrácia.

Nenechajte si ujsť príležitosť, ktorá vám v podnikaní otvorí nové obzory. Predsa všetci vieme, že je lepšie byť pripravený ako prekvapený.