Aktuálne 14. kolo Tipsport extraligy bolo pre banskobystrických hokejistov príležitosťou vylepšiť si reputáciu po nevydarenom zápase so Skalicou. Cestovali však do Košíc, kde ich privítali vždy nebezpeční „Oceliari“.

HC Košice – HC’05 Banská Bystrica 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Góly: 6. Marcel Haščák (Kolba, Marek Slovák), 14. Marek Slovák (Marcel Haščák, Pašek), 18. R. Jenčík (Richard Huna), 33. Novotný (Marcinko, Jenčík)

Zostavy tímov:

HC Košice: Hylák – Kolba, Šeda, Deyl, M. Macejko, Michal Novák, M. Takáč, Martin Chovan – Š. Novotný, T. Marcinko, R. Jenčík – Spilar, Róbert Huna, Richard Huna – Marcel Haščák, Marek Slovák, Pašek – P. Svitana, Mlynarovič, Matúš Chovan

HC ’05 Banská Bystrica: Dzubina (od druhej tretiny Slipčenko) – Predajniansky, Michal Grman, Kubka, Novajovský, Bambúch, Ketner – Lunter, M. Hudec, Ján Sýkora – Lamper, Heizer, F. Nemček – Šimun, Češík, Petro – Jankovič, Zigo, Hegyi

foto il.: BBonline.sk

Na ľade košickej Steel arény to bol od úvodných minút atraktívny a svižný hokej. Oba celky ohrozili súperových brankárov niekoľkými sľubnými pokusmi, no skóre sa podarilo otvoriť ako prvým domácim. V šiestej minúte potrestal vylúčenie Bambúcha tvrdou gólovou strelou Haščák. „Barani“ sa otriasli a aj v ďalšom priebehu išlo o vyrovnanú partiu, to sa však zmenilo v druhej desaťminútovke, keď Košičania skórovali hneď dvakrát. V 14. minúte sa spoza brány natlačil až pred Dzubinu Marek Slovák a zvýšil na 2:0, neskôr po prechode do pásma vystrelil spoza obrancu Richard Jenčík a upravil na 3:0. Poslednej gólovej akcii prvej tretiny predchádzal ešte zázračný zákrok Dzubinu, ktorý zneškodnil pokus Deyla zakončujúceho do odkrytej brány.

Druhé dejstvo začalo presilovkou Banskej Bystrice, ktorá súpera ohrozila viacerými nádejnými pokusmi. No mohli aj pykať, a to hneď v 21. minúte, keď sa po vykorčuľovaní z trestnej lavice dostal do brejku Pašek, pred novým mužom v bráne hostí Slipčenkom však neuspel. Na dlhší čas sa upustilo od útočného hokeja. Košických priaznivcov prebrala až 33. minúta a štvrtý gól „Oceliarov“. Z ostrého uhla Slipčenka prekvapil Novotný. Domáci zotrvali v tlaku až do konca tretiny. Jenčík v samostatnom úniku nechal vyniknúť domáceho brankára a následný závar na skóre rovnako nič nezmenil.

Tretia dvadsaťminútovka začala banskobystrickým búšením na Hylákovu bránu. Čaro domáceho brankára však neprelomili Hudec a ani Grman. Na druhej strane Marcinko pálil zo strednej vzdialenosti do žrde. Ďalší priebeh stretnutie pribrzdilo niekoľko vylúčení a prakticky aj vývoj stretnutia, ktoré bolo v podstate rozhodnuté. Aj napriek viacerým útočným snahám a pokusom vsietiť čestný gól mal konečný výsledok podobu toho po druhej tretine, Oceliari doma zvíťazili 4:0.