Stredoslovenské múzeum aj tento rok počas letných mesiacov pripravilo pre všetkých milovníkov klasickej hudby lahôdku v podobe koncertov z cyklu Hudobné leto v Stredoslovenskom múzeu. Návštevníkom tohtoročného Hudobného leta svoje umenie doteraz predstavili sopranistky Lee Young Suk a Kim Seon Hee či hudobné duo Antico Moderno.

Foto: Branislav Račko

Milovníci hudby sa už teraz môžu tešiť na ďalší koncert zo spomínaného cyklu, ktorý sa uskutoční v nedeľu 28. augusta 2011 v Sakrálnej sieni Thurzovho domu. Tentokrát vám svoj hudobný talent predvedie Jozef Sivák na gitare, Katarína Lepková na flaute a na klavíri ich bude sprevádzať Zuzana Sivoková.

Priaznivcom francúzskej hudby v podaní slovenskej kapely Pas de pitié nie je treba predstavovať meno gitaristu Jozefa Siváka. Tento mladý talentovaný hudobník je jedným zo stálych členov banskobystrickej kapely, ktorá je trojnásobným víťazom prestížnej súťaže frankofónnej piesne organizovanej Alliance française. Na pripravovanom koncerte v Thurzovom dome sa Jozef Sivák predstaví v skladbe od Igora Dibáka La Valse, Manuela Maria Ponce v skladbe Chanson a Allegro non troppo (Sonata III) a od Rolanda Dyensa si vypočujete skladbu Fuoco.

Tvorbu hudobného skladateľa Bohuslava Martina vám predstaví Katarína Lepková spolu so Zuzanou Sivokovou v Sonáte pre flautu a klavír. Na koncerte zaznejú aj skladby od velikána barokovej hudby J.S. Bacha Sonate V – Adagio, Allegro, Andante.

Hudobné leto v Stredoslovenskom múzeu je divácky úspešný cyklus koncertov klasickej hudby organizovaných Stredoslovenským múzeom. Ku každému druhému nedeľnému popoludniu v letnej turistickej sezóne už druhý rok neodmysliteľne patria koncerty vážnej hudby v historických priestoroch Thurzovho domu. Aj tento rok počas letných mesiacoch návštevníkom Stredoslovenského múzea svoje hudobné umenie predstavia mladí talentovaní banskobystrickí poslucháči rôznych hudobných odborov so svojimi hosťami. Koncerty klasickej hudby sa uskutočnia v sakrálnej sieni Thurzovho domu na Námestí vždy o 16, 00 hod. Vstupné na koncerty je 1 €.

Tohtoročné Hudobné leto v Stredoslovenskom múzeu uzatvoríme koncertom, ktorý sa uskutoční v nedeľu 11. septembra 2011.