Martina HrašnováAj keď sa športové Slovensko v týchto dňoch zameriava na hokej, na banskobystrických Štiavničkách sa v sobotu odohrával 44. ročník Kritéria SNP, štvrtý míting tohtoročného atletického Grand Prix Slovensko.

Mimoriadne úspešná bola na domácom štadióne kladivárka Martina Hrašnová, ktorá hodom 72,41 metra zdolala A limit na blížiace sa majstrovstvá sveta v Moskve, ktoré sa uskutočnia v auguste. Hrašnová už má z majstrovstiev sveta bronzovú medailu z roku 2009 a vlani bola strieborná na majstrovstvách Európy.

Úspešní boli aj ďalší reprezentanti VŠC Dukla. Chodec Matej Tóth zvíťazil na 5 000 metrovej trati časom 19:38,39. Beh na 110 metrov cez prekážky vyhral Viliam Papšo v čase 14,32. Súťaž guliarov vyhral Matúš Olej hodom merajúcim 17 metrov a 25 centimetrov. V disciplíne oštepu zvíťazil Patrik Ženúch, ktorý hodil oštep do vzdialenosti 76, 47 metra. atletika ŠtiavničkyV súťaži výškarok dominovala domáca Katarína Kuštárová prekonaním latky vo výške 165 centimetrov, v skoku do diaľky vyhrala Dana Velďáková skokom dlhým 623 centimetrov. Disk žien vyhrala rovnako domáca atlétka Alžbeta Puškárová za vzdialenosť 41,47 metra a v oštepe žien sa tiež radovala reprezentantka VŠC Dukla Banská Bystrica Veronika Ľašová.