Futbalisti banskobystrickej Dukly sa už tešia na novú sezónu II.ligy. Po skvelom 6. mieste z minulej sezóny je jasným cieľom klubu udržať si nastavenú latku. Samotní hráči sa zhodli, že Dukla patrí inde ako sa momentálne nachádza a urobia všetko preto, aby jej tam dopomohli.

Udržanie kľúčových hráčov je pre zopakovanie skvelého umiestnenia nesmierne dôležité. V kádri Dukly bude aj v nasledujúcej sezóne pokračovať jej najväčšia hviezda: „Mal som nejaké ponuky a zvažoval som veľa vecí. Dospel som k tomu, že chcem ešte pomôcť Dukle a zároveň aj sebe tým, že sa dostanem do lepšej formy. Za posledný rok som tých zápasov až tak veľa neodohral. Chcem čo najviac hrávať a uvidíme čo bude ďalej,“ vyjadril sa krídelník Róbert Polievka.

Šikovný odchovanec Dukly tak dúfa, že nasledujúca sezóna bude pre neho aj pre celý tím ešte lepšia, ako tá minulá. „Dúfam že to tak bude, ale treba byť nohami na zemi. Už nie raz som spomenul, že Dukla patrí vyššie. Treba ísť od zápasu k zápasu a uvidíme ako to pôjde. Je pravda, že jar bola dobrá, ale to je už za nami. Je tu nová sezóna, takže nová výzva tak ako pre celé mužstvo, tak aj pre mňa. Určite chcem byt efektívnejší, streliť viac gólov a pridať viac asistencii, ale dôležitý je pre mňa tímový úspech,“ dodal Polievka.

Los bol, čo sa týka úvodu súťaže, k Dukle priaznivý. Prvé tri zápasy odohrajú „vojaci“ na domácich Štiavničkách. Bystričania sú na svojej pôde silní a body si chcú udržať doma. „Myslím si, že kabína sa určite teší na začiatok ligy. Určite by bolo pekné mať z prvých troch zápasov 9 bodov, ale my sa sústredíme na prvý zápas proti Žiline, ktorý chceme určite zvládnuť. Na ďalšie zápasy sa zatiaľ nepozeráme. Chceme ísť zápas od zápasu,“ prezradil plány na úvod súťaže stredopoliar Ľubomír Willwéber.

Fanúšikov zaujal okrem bojovnej hry v strede poľa hlavne svojimi odvážnymi ďalekonosnými strelami, ktoré prakticky vždy znamenali nebezpečie. Ľubo chce potešiť fanúšikov aj v budúcej sezóne. „Dúfam že minimálne jednej výstavný kúsok padne, aj keď by som bol rád, keby je ich čo najviac,“ odkazuje tribúnam Willwéber.

Hlavný tréner Stanislav Varga sa v našom rozhovore vyjadril, že chce dať šancu mladým hráčom. Nasadzovanie hráčov do 21 rokov je podľa nových druholigových pravidiel povinnosťou. Do tejto kategórie však už nespadá Viktor Tóth, ktorý bude mať o to ťažšie presadiť sa v zostave. „Viem, že máme v tíme pomerne veľké množstvo starších a skúsenejších hráčov. Myslím si, že táto sezóna bude pre mňa ešte náročnejšia ako tá predchádzajúca. Avšak na nič z toho sa nepozerám a snažím sa ísť v tréningu na sto percent. Chcem dokázať svoju kvalitu ako aj to, že do základnej zostavy patrím. Konečné rozhodnutie je vždy na trénerovi,“ prezradil svoje ambície presadiť sa mladý stredopoliar.

Viktor Tóth sa v minulej sezóne počas svojich príležitostí na ihrisku prezentoval energickým a bojovným poňatím hry. „Hrávam v Dukle od svojich štyroch rokov. Vždy pre mňa znamenala, znamená a aj bude znamenať veľmi veľa. Prial by som si, aby som mal tú možnosť pomôcť môjmu klubu dostať ho späť kam patrí. Pomôcť mužstvu však môžem len výkonmi na ihrisku a to tak, že tam nechám srdce tak, ako som to robil vo všetkých vekových kategóriách v Dukle,“ vyjadril svoj vzťah ku klubu domáci odchovanec.

Dukla sa v I. kole II. ligy sezóny 2019/2020 predstaví už v piatok o 17.30 h na domácich Štiavničkách proti B-tímu MŠK Žilina. Predsezónny rozhovor s trénerom Stanislavom Vargom, prehľad výsledkov v príprave, zloženie kádra, ale aj iné novinky nájdete v našom staršom článku.