Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica dokázali v sobotu na veľkú radosť svojich fanúšikov zdolať Liptovský Mikuláš. Víťazstvo sa na Štiavničkách nerodilo ľahko, ale domáci dokázali získať tri body a po prehre v Skalici sa vrátili na víťaznú vlnu. K zápasu sa ohliadlo viacero členov banskobystrickej kabíny.

Diváci videli najkrajší moment zápasu už v 2. minúte a postaral sa oň exportným zásahom z voleja priamo do ľavého horného rohu brány Ľubomír Willwéber. „Pred zásahom som chcel hlavne loptu dobre trafiť. Nemal som čas ju spracovať, lebo na mňa išiel protihráč, takže som nepozeral na postavenie brankára,“ opísal svoje myšlienky pred gólom stredopoliar Dukly. Domáci mohli zvýšiť v 28. minúte, keď svojou aktivitou vybojoval pokutový kop Viktor Tóth. „Čo sa týka penaltovej situácie, ako v každom zápase, tak aj dnes som sa snažil predvídať či už prihrávky obrancov, alebo prípadné odrazené lopty a vyšlo to. Dokázal som pri byť pri lopte skôr ako Paťo Gábriš, cielene som si loptu len posunul a vedel som že brankár nemá na vyber,“ prezradil mladý odchovanec Dukly.

Loptu si na biely bod postavil Róbert Polievka, ale svojou strelou bohužial pre domácich trafil len brankára hostí. Najlepšieho strelca Dukly však táto situácia nepoložila, rovnako ako celý tím nepoložila minulotýždňová prehra v Skalici, ktorá znamenala pretrhnutie série šiestich víťazstiev v rade. „Absolútne sme tú prehru neriešili. My vieme, že keď budeme hrať našu hru, tak môžeme poraziť každého v lige. Sme radi že sa nám to dnes podarilo aj keď na seba som veľmi kritický, pretože som nepremenil najväčšiu šancu,“ vyjadril sa sebakriticky Róbert Polievka.  Domáci krídelník sa napriek tomu výraznou mierou podieľal na víťaznom góle Dukly. Banskobystričanom nevychádzali rohové kopy zahrávané na prednú žrď a tak zahral Polievka v 63. minúte roh na zadnú žrď, kde na jeho skvelý center číhal Patrik Prikryl, ktorý loptu hlavou upratal do siete. „Vedel som, že rohy pred tým nevyšli, tak som to chcel skúsiť na zadnú žrď, kde super nabehol „Piky“ a našťastie to vyšlo,“ popísal situáciu kanonier Dukly.

Futbalisti Dukly dokázali najtesnejšie vedenie udržať a pripísali si ďalšiu výhru, vďaka ktorej sa naďalej pevne držia na skvelej druhej priečke tabuľky II. ligy. „Do každého zápasu ideme s cieľom zvíťaziť. Dnes nás k tomuto cieľu poslal hneď na začiatku zápasu Ľubo Willwéber krásnym gólom, čo nás paradoxne možno trochu uspokojilo a aktivita z našej strany nebola taká vysoká aká byť mohla. Dokázali sme však hrať dobre v defenzíve a najmä sme vyhrávali dôležité súboje či už v strede ihriska, ako aj v defenzívnej štvorici. Po inkasovanom góle sa nám pomerne rýchlo opäť podarilo dostať do vedenia a až do konca sme hru nie len kontrolovali, ale aj hrali aktívne a boli sme nebezpečnejším mužstvom,“ popísal kľúčové faktory, ktoré viedli k výhre Viktor Tóth.

Futbalisti MFK Dukla sa najbližšie predstavia v stretnutí II. ligy v sobotu, 21. septembra o 15:30 na ihrisku Komárna.