Známy banskobystrický hotel, ktorý patrí od roku 1970 medzi dominanty mesta, sa má na budúci rok dočkať veľkej rekonštrukcie.

Banskobystrická spoločnosť Hotel LUX, B&B prevádzkujúca jeden z najznámejších hotelov na strednom Slovensku, pripravuje jeho rekonštrukciu už na rok 2014.

7-brozura_lux_205x205-2-0x0„Doteraz je okrem kongresovej časti zrekonštruovaných šesť hotelových podlaží. Súčasťou komplexnej rekonštrukcie bude aj úprava štandardu zvyšných hotelových izieb a rozšíria sa služby v oblasti fitness a relaxu,“ priblížil pre BBonline.sk riaditeľ hotela Patrik Bočkay.

Súčasťou rekonštrukcie bude úprava časti hotela na veľkometrážne byty vyššieho štandardu, s ktorých predajom spoločnosť začína v týchto dňoch. Na 9. až 15. poschodí vzniknú po dva troj až päťizbové byty. Celkovo tak v rámci rezidenčnej časti pribudne štrnásť bytových jednotiek. Ich budúci obyvatelia budú môcť popri svojom bývaní v centre mesta využívať viaceré služby hotela.

Samotný mestský hotel ponúkne po rekonštrukcii vyššiu kvalitu ubytovania i služieb, ale dôjde k zníženiu jeho kapacity. Doteraz bolo k dispozícii 132 izieb, po rekonštrukcii to bude 60. „Máme dlhodobé skúsenosti, ktoré ukazujú, že tento počet je dostačujúci,“ dodal Bočkay.