1000 lístkov, alebo mimoriadne zaujímavý špeciálny hosť koncertu. Po splnení obidvoch podmienok sa oznamuje fanúšikom, že 14. júna si v Banskej Bystrici budú môcť pozrieť neuveriteľnú kombináciu dvoch aktuálne asi najväčších heavy metalových fenoménov posledných rokov: Nightwish a Sabaton.

Nightwish 2

Zaujímavosťou je, že skupiny práve teraz absolvujú americké turné, ale v tejto kombinácii ich budete mať možnosť vidieť v Európe len a len na Slovensku a to v Banskej Bystrici. Oproti pôvodnej cene je k Sabatonu na mesiac marec vstupenka zvýšená len o 4 €. Sabaton končia triumfálne európske turné k novému albumu „Heroes“ a priamo po ňom sa vydávajú na festivalové leto 2015 – mimoriadne koncertne husto obsadené. Od začiatku turné sa vlastne ešte nezastavili.

Naopak Nightwish v Európe odštartujú nový album festivalmi a turné je zatiaľ v nedohľadne. Nedeľa 14. júna v Banskej Bystrici však nebude festivalová a kapely odohrajú 2 plnohodnotné koncertné sety na počesť svojich najlepších fanúšikov. To znamená že megapódium pre Nightwish bude v celej svojej veľkosti poskytnuté aj pre Sabaton a ich show, ktorí na tomto veľmi nástojili. Megakoncert bude mať parametre väčšie, ako ktorýkoľvek stredný alebo aj veľký festival nielen na Slovensku.

nightwishSkupinu Sabaton vďaka raketovo rastúcej popularite netreba mladým fanúšikom nijak zvlášť predstavovať. Kto navštívil v roku 2009 koncerty Hammerfall v Bratislave, Žiari alebo Košiciach, túto kapelu spoznal ako hosťa HF a podľa popularity kapely ho už vtedy musela chytiť za srdce. Pre starších fanúšikov ide o melodický heavy metal, ktorí teraz opäť objavujú vo veľkom mladí fans. Takže kruh sa uzatvára a dokazuje sa len jedno: heavy metal nikdy neumrie. A je jedno, kto do jeho žíl vleje novú krv, deje sa to stále, pretože je jednoducho naj. Ale aby bolo jasné, že nejde o žiadnu druhú ligu: tejto kapele sú pre najväčšie akcie ponúkané až stotisícové honoráre.

Viac o tomto veľkolepom koncerte si môžete prečítať aj v našom predchádzajúcom článku.

Predpredaj lístkov na Ticketportal.sk.

[youtube HYWdgBtSM8s 640 390]