Presne po 12-tich rokoch a jednom týždni vystúpi známa fínska formácia na tom istom mieste, kde odohrali famózny prvý slovenský koncert vo svojej histórii. Kapela sa preslávila hitmi v tónoch symfonického a gotického metalu, ktoré sa presadili aj medzi populárnou hudbou v širokej verejnosti.

Po ohlásení májového koncertu nemeckej legeny Accept, ide o druhý veľkolepý koncert tohto leta, ktorý po obnovení amfiteátra vracia Banskú Bystricu na hudobnú mapu Európy.

Nightwish 2

Podobne ako pred dvanástimi rokmi, aj teraz bude amfiteáter plný fanúšikov kapely Nightwish a je jasné, že po tých rokoch to nebude taký istý koncert. Zostava je oproti pamätnému roku 2003 obmenená a okrem stabilných členov Tuomasa Holopainen (klávesy), Emppu Vuorinen (gitara) a Marco Hietala (basgitara/spev) sa predstavia aj členovia, pre ktorých bude prostredie vynoveného amfika neznáme: Tarju a jej nasledovníčku Anette vymenila všetranná a skvelo vyzerajúca a spievajúca Floor Jansen, za bicie sa posadil Kai Hahto, známy z kapiel Wintersun a Swallow The Sun a hudobníkom, ktorý hrá v kapele nezvyklo na píšťale, bazuke a aj spieva, je Troy Donockley.

Rozdielov oproti koncertu spred dvanástich rokov bude samozrejme viac. Aparatúra bude mať omnoho väčší výkon, a samozrejme, aj scéna a pódium bude omnoho väčšia. Keďže Nightwish sú vedúcou kapelou európskeho, ale aj svetového symfonického metalu, môžeme v kľude hovoriť o megakoncerte.

Aj koncertný repertoár Nightwish sa bude skladať z ešte väčšieho množstva hitov a keby skupina zahrala len singlové skladby, môže hrať aj dve hodiny. Preto bude toto nedeľné popoludnie v Banskej Bystrici druhým tohtoročným sviatkom hudby pre celé Slovensko a ako vždy privítame aj fanúšikov z iných krajín.

Koncert Nightwish sa uskutoční v rámci začínajúceho sa svetového turné k albumu „Endless Forms Most Beatiful“, ktorý vychádza 27.3.2015. Nightwish si v Európe ako štart vybrali 13 európskych festivalov a Slovensko s jediným špeciálnym koncertom. Skupina sa sem jednoducho chce vrátiť. Aj to je dôvod navštíviť tento exkluzívny megakoncert, ktorý sa uskutoční 14. júna.

Prvých 1000 vstupeniek prichádza do predpredaja v cene 29 €, ale aby fanúšikovia dostali za svoje peniaze poriadnu porciu skvelej hudby, je dohodnutý veľmi zaujímavý hosť – extratrieda aktuálnej európskej hudobnej rockovej scény, ktorú organizátori z agentúry EPG už čoskoro prezradia. Predpredaj odštartoval už odštartoval prostredníctvom siete Ticketportal…