Prvý zápas EUHL s poľským tímom z Noweho Targu je už za dverami. Na banskobystrickom zimnom štadióne sa 20. októbra stretne minuloročný finalista UMB s nováčikom ligy.  Hráči domáceho celku sú v plnom nasadení a do posledných tréningov dávajú svoje maximum.

UMB hockey teamAko aj  minulú sezónu, tak aj tohtoročnú, plánuje UMB tím zahájiť vo veľkom. Okrem snahy a úsilia, ktoré vynaložili hráči, a ktoré sa budú snažiť na ľade potvrdiť, nás čaká množstvo iných zážitkov, na ktorých v plnom prúde pracuje realizačný tím. Môžeme si zaspomínať na minuloročné domáce zápasy, na ktorých nechýbala svetelná show a ohne v spolupraci s LaDanza Music&Light Service. Tento rok UMB hockey team pripravil prekvapenie, ktoré určite pohltí prítomných fanúšikov, a tým je živá kapela BROKEN RAIN z Banskej Bystrice, koncertujúca pred zápasom a zároveň vypĺňajúca hudbou aj prerušenia v hre.

Celá táto príprava je dôkazom toho, že UMB tím nepovažuje túto sezónu iba za sériu zápasov, v ktorých sa budú snažiť získať titul EUHL, ale aj ako možnosť dokázať, koľko pre nich tento šport, ktorý je založený hlavne na tímovej spolupráci, znamená.

Hlavný tréner Opáth: Hráč musí mať v deň zápasu pocit, že ide o niečo výnimočné

Pre UMB tím zápas nezačína po vhodení buly a ani príchodom hráčov na striedačky, ale dávno predtým, keď sa stretávajú v šatni. Nosenie oblekov počas sezóny sa stalo pravidlom a tradíciou, ktorá symbolizuje intelekt hodný vysokoškolského študenta, vyjadril sa hlavný tréner Lukáš Opáth.  Položili sme mu pár otázok.

Ako by ste zhodnotili pripravenosť tímu vzhľadom k blížiacemu sa domácemu zápasu?

„Veľmi sa tešíme na úvodný domáci zápas, ale s mužstvom sa sústredíme na stretnutie, ktoré je pre nás prvé v sezóne a to v Bratislave 14. októbra s Paneuropou Kings na štadióne Ondreja Nepelu. Trénujeme dosť a chceme mať mužstvo pripravené čo najlepšie na sezónu už od prvého zápasu. Noví hráči sa veľmi dobre začlenili do tímu a opäť vidím v tomto mužstve dobrý kolektív, bez čoho by bolo ťažké realizovať naše ciele o popredné priečky.“

Je známe, že UMB hráči chodia na zápasy v oblekoch. Plánujete v tejto tradícii pokračovať? A prečo to vlastne od svojich hráčov vyžadujete?

„Určite áno, stalo sa z toho naše pravidlo, to bola jedna z prvých vecí čo sme hráčom už minulý rok uvádzali ako povinnosť. Mužstvo sa musí prezentovať aj mimo ľadu a toto považujeme za dobrú prezentáciu. Nielen preto, že hráme univerzitnú súťaž, ale ja si dokonca myslím, že takto by mali chodiť na zápasy všetky mužstvá a to nielen v našej univerzitnej súťaži. Z mužstva musí vyžarovať rešpekt už keď vchádza na štadión. Mnoho hráčov sa ma pýtalo, že prečo musia chodiť v oblekoch aj na domáce zápasy, keď to skoro nikto nevidí. Moja odpoveď bola: mne nejde o to, aby to niekto videl, mne ide o to aby ten hráč, keď si oblieka oblek už mal hlave, že ide na zápas a bral to ako výnimočný deň. Všetko je to aj o takýchto maličkostiach, ktoré keď sa pospájajú, vytvoria niečo veľké.“