Quantcast

Hokejový tím Univerzity Mateja Bela hrajúci Európsku univerzitnú hokejovú ligu (EUHL) víťazstvom nad Diplomats Pressburg dohral minulý týždeň svoj posledný zápas základnej časti, v rámci ktorej sa umiestnil na 3. mieste.

Hokej - EUHL - UMB Banska Bystrica vs. Diplomats Pressburg - 08.03.2016 - Banska Bystrica

V tabuľke nastal obdobný scenár ako z minulého roka. Na prvom mieste je tím z UK Praha, nasleduje Paneuropa KINGS a o jeden bod za nimi UMB. V týchto dňoch sa dohrávajú posledné dva zápasy základnej časti. Technika Praha vycestovala na trip, pričom prvý deň sa stretne s tímom DUKES Graz a na druhý deň pocestuje do Bratislavy na zápas proti Paneuropa KINGS. Práve tieto zápasy môžu byť kľúčové pre určenie súpera pre UMB. V prípade, že Technika Praha oba zápasy vyhrá, budú to oni, ktorí sa postavia proti UMB v štvrťfinále play off. V prípade čo len jednej remízy sa Technika Praha nezapojí do bojov o Sekeras trophy a zostane vo svojom prvom roku pôsobenia v EUHL pred bránami play off. V takomto prípade bude čeliť UMB súperovi z posledného zápasu základnej časti a to Diplomats Pressburg.

Minulý ročník sa nepodarilo UMB získať najvyššie ocenenie – Sekerash trophy, keď vo finále prehrali s Karlovou univerzitou v Prahe. Tím však už druhým rokom svojho pôsobenia v EUHL potvrdil, že patrí medzi lídrov súťaže a chce opäť bojovať o prestížnu trofej a titul majstra v tejto súťaži.

UMB odohrá svoj prvý domáci zápas štvrťfinále už tento pondelok 21.3. o 18:30 na zimnom štadióne v Banskej Bystrici. Opäť je v pláne veľkolepé odpálenie vyraďovacej časti svetelnou show a kapelou BROKEN RAIN. Príspevok na vstupné je na každý zápas playoff 2€ na osobu. Deti do 15 rokov zdarma. Pre viac informácii o tíme a zápasoch sledujte Facebook stránku, prípadne oficiálnu webstránku klubu.

Do Play off EUHL postupuje šesť najlepších tímov po základnej časti. Prvé dva tímy postupujú priamo do semifinále. Tretí až šiesty tím hrajú nakríž (3. s 6., 4. s 5.) štvrťfinále. Všetky časti play off sa hrajú na dva víťazné zápasy. Prvý zápas sa hrá na ľade horšie postaveného tímu z dvojičky v tabuľke základnej časti. Druhý a prípadne tretí zápas sa hrajú na ľade lepšie postaveného tímu a hrajú sa dva dni po sebe.