Šlágrom deviateho kola najvyššej hokejovej súťaže bol zápas lídra tabuľky – Košíc s Banskou Bystricou. „Barani“ cestovali do Steel Arény v pozícii druhého mužstva s vedomím, že ak by v riadnom hracom čase dokázali triumfovať, preskočili by v priebežnom poradí svojho súpera a usadili sa na prvom mieste. Favoritom duelu bol ale jednoznačne úradujúci majster.

Prvá tretina sa na modernom štadióne pred štvortisícovou diváckou kulisou začala v rýchlom tempe. Už v 37. sekunde lovil domáci brankár Hudáček prvý krát puk spoza svojho chrbta, keď ho po neistom zákroku prekonal najlepší kanonier súťaže Tománek. Košičania v snahe čím skôr vyrovnať si začali vytvárať tlak, ktorý vyústil do viacerých šancí, Šimonovič však Banskú Bystricu podržal. Domáce publikum sa vyrovnávajúceho gólu dočkalo v ôsmej minúte, keď presilovú hru o dvoch hráčov zúžitkoval Tabaček. Do konca prvej tretiny mali šancu skórovať aj domáci Jenčík, na opačnej strane Sýkora a Paľov. Stav sa ale do úvodného klaksónu nezmenil.

Aj druhá tretina sa začala v réžii hokejistov spod Urpína, keď po individuálnej akcii v 23. minúte pekne umiestnil puk Rumpel. Vedenie Banskej Bystrice trvalo len tri minúty. Haščák najprv v stopercentnej príležitosti prestrelil Šimonovičovu bránku, o niekoľko sekúnd neskôr však už dvíhal ruky nad hlavu po svojom druhom góle Tabaček. Druhá polovica druhej dvadsaťminútovky sa niesla v znamení príležitostí Banskobystričana Hudeca, ako aj Košičanov Vorela a Haščáka. Najmä druhý menovaný spálil veľkú šancu poslať domáci tím do vedenia, keď nedokázal umiestniť puk ponad ležiaceho Šimonoviča do prázdnej brány.

V tretej tretine gól nepadol, na oboch stranách úradovali brankári. Najmä Šimonovič sa zapotil pri gólových strelách Miklíka a Jenčíka. Dve minúty pred koncom riadneho hracieho času mohol zabezpečiť tri body pre „baranov“ Bezák, ponúknutú šancu ale nevyužil. O víťazovi stretnutia sa tak rozhodlo až v predĺžení, kde mali viac šťastia Košičania. Po dvoch minútach a Bartošovej akcii dotlačil puk za Šimonovičov chrbát Tomík.

HC Košice – HC´05 Banská Bystrica 3:2 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 1:0)

Góly: 8. J. Tabaček (P. Bartoš, S. Gron), 26. Tabaček (Kristek, Kriška), 62. Tomík (P. Bartoš) – 1. Tománek (Biro, J. Sýkora), 23. Rumpel (Kútny)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Rudý – Bednár, Tornay, 4024 divákov

Banská Bystrica: Šimonovič – Biro, Kolba, Vantroba, Bambúch, Cebák, Cunik, Kubka, Vizváry – Tománek, M. Hudec, J. Sýkora – Rumpel, Paľov, Kútny – A. Bezák, Šechný, Macejka – Vartovník, Heizer, Hamrák