Ani niekoľko dní pred Vianocami Tipsport extraliga nespí a v piatok priniesla posledné predvianočné zápasy. V 31. kole o tri body zabojovala aj Banská Bystrica, ktorá cestovala na Záhorie, kde si zmerala sily s domácou Skalicou.

HK 36 Skalica – HC ’05 Banská Bystrica 5:1 (1:0, 1:0, 3:1)

Góly: 17. Lažo (Vyrúbalík, Pálffy), 24. Šátek (Gula), 47. Bobček (Pálffy, Konečný), 54. Vyrúbalík (Školiak, Lažo), 57. Kutálek (Holovič) – 50. Handzuš     stretnutie sledovalo: 2 060 divákov

Úvodné zostavy tímov:

HK 36 Skalica: M. Lipovský – Vyrúbalík, I. Jankovič, Bobček, Gula, Jaborník, Barák, Mikeska – Pálffy, R. Školiak, Šátek – Lažo, Stieler, Martin Sloboda – Kutálek, Holovič, R. Konečný – J. Jurík, Bezúch, Klejna

HC ’05 Banská Bystrica: Slipčenko – M. Richter, Stoner, Kubka, Bambúch, Novajovský, Biro, J. Predajniansky, Ketner – M. Hudec, Handzuš, Glass – Lukacevic, Heizer, Ján Sýkora – Lamper, T. Zigo, Marcinek – P. Kopecký, Petro, Michal

Do zápasu vykorčuľovali lepšie hostia, ktorí v úvodných minútach niekoľkokrát nebezpečne pohrozili, pričom vylúčeniue Gulu tento tlak ešte viac umocnil. Napriek tomu však diváci veľa vyložených šancí nevideli. Najbližšie ku gólu mal Heizer, no toho Lipovský bravúrne vychytal. Domáci brankár svojich podržal aj o pár minút neskôr, keď zneškodnil ďalšiu veľkú šancu Banskobystričana v brejku. Slipčenka domáci výraznejšie ohrozili až v 9. minúte, Holovič, Konečný i Kutálek však boli neúspešní. Všetko mohol zmeniť v presilovke Bobček, jeho strela od modrej však opečiatkovala žrď. Do šatne sa napriek tomu neodchádzalo za bezgólového stavu. V 17. minúte sa totiž presadil presným náprahom Vyrúbalík.

Ako ukončili prvú, tak začali druhú tretinu. Záhoráci sa v 24. minúte dostali do dvojgólového vedenia. Po neúspešnej akcii Konečného nahral Bobček Šátekovi, a ten už sieť za Slipčenkom rozvlnil. Skaličania prebrali iniciatívu a diktovali hru. Tá sa postupne upokojila a na ďalšie šance si diváci museli počkať. V polovici stretnutia to pred bránou hostí skúšal Gula, následne však hru rozkúskovali štyri jednotlivé vylúčenia. Keď sa v samostatnom úniku nepresadil Ján Sýkora a ani jeden z tímov nevyužil svoju početnú výhodu, bolo jasné, že stav 2:0 bude pre druhú tretinu konečným.

Domáci mohli skórovať aj na začiatku záverečného dejstva, Stielara však v tutovke Slipčenko na dvakrát vychytal. Banskobystrický brankár už nemal toľko šťastia v presilovej hre súpera a 47. minúta sa stala časom zápisu tretieho Skalického gólu, keď po nahrávke Pálffyho vyslal úspešný projektil Bobček. Prvý gól v drese „baranov“ si na druhej strane mohol pripísať Glass, vo výbornej šanci sa však blysol Lipovský. Čisté konto si však neudržal, keď desať minút pred koncom predviedol nádherné sólo s úspešným koncom Handzuš. Slipčenko neskôr vychytal v brejku Školiaka, no prekonať ho sa podarilo v presilovke Vyrúbalíkovi. V závere zvýšil ešte na 5:1 z ďalšieho brejku Kutálek, posledné predvianočné body tak zostali v Skalici.