S baranmi je to v tejto sezóne ako na hojdačke. Michal Hadzuš už asi dávno nezažil tak trpkú prehru, ako v nedeľu v Martine, ale aj on bol voči rozbehnutému domácemu celku bezmocný.

MHC Mountfield – HC ’05 Banská Bystrica 7:1 (3:0, 3:1, 1:0)

Góly: 2. a 12. Vartovník, 7. Fadrný, 24. a 28. Markovič, 31. Petruška, 49. Važan – 35. Petro. Zápas v Martine sledovalo 1 565 divákov.

Zostava MHC Mountfield: Šúrek – Novotný, Beňa, Pukalovič, Tupý, Zukal, Hriňa, Danko, Slávik – Markovič, Beran, Važan – Murček, Hollý, Petruška – Mikušovič, Fadrný, Vartovník – Kentoš, Dírer, Horský.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Dzubina (Košarišťan) – Bambúch, Kubka, Predajnianský, Styk, Kolesnikovs, Novajovský, Hegyi, Ketner – Lukačevič, Handzuš, Hudec – Češík, Heizer, Ján Sýkora – Lamper, Petro, Lunter – Jankovič, Zigo, Marcinek.

Krutý výsledok pre Banskú Bystricu sa rodil postupne, ale s veľmi rýchlym tempom hneď od úvodu. Pramenil z dobrej formy domáceho celku, ktorý pod vedením Róberta Pukaloviča po skončení reprezentačnej prestávky zdolal Piešťany i Trenčín. HC ’05 na Turci ale veľa vody nenamútilo, Országhovým zverencom chýbalo potrebné nasednie i agresivita, a to aj napriek tomu, že v Martine nechýbali ani priaznivci banskobystrického tímu. Hráči MHC dokázali otvoriť skóre stretnutia už v druhej minúte počas bežiacej vlastnej oslabovky. Podarilo sa to Vartovníkovi, ktorý pridal aj ďalší gól v 12. minúte. Medzitým však už stihol zvýšiť aj Fadrný. Banská Bystrica nedokázala využiť viaceré presilové hry, naopak domáci Markovič, ktorý v druhej tretine pridal dva góly, ten druhý opäť usmernil do banskobystrickej brány vo vlastnom oslabení. To už brankárovi Košarišťanovi, ktorý na niekoľko minút na horúcom mieste vystriedal Dzubinu. Nepomohlo, okrem Markoviča mu ešte stihol prevetrať sieť aj Petruška. V 35. minúte prišiel aj čestný úspech Banskobystričanov, o ktorý sa  po prihrávke novej kanadskej posily baranov Neda Lukacevica postaral Juraj Petro na začiatku 35. minúty. Aj keď v poslednej tretine Martin nadelil Banskej Bystrici už len jeden gól, postaral sa oň Važan v 49. minúte, domáci boli dôrazní do poslednej minúty. Martin dosiahol svoje najvyššie tohto sezónne víťazstvo.

Najbližší domáci zápas čaká baranov už zajtra, v utorok 20. novembra o 18.00 h, kedy privítajú na domácom ľade Skalicu.