Quantcast

Posledné kolo základnej časti hokejovej Extraligy bude chuťovkou pre fanúšikov banskobystrického hokeja. Hráči HC’05 nastúpia v retrodresoch a počas prestávky sa na ľade objavia legendy hokeja pod Urpínom.

Ilustračné foto: Branislav Račko

Na záver základnej časti Extraligy, v ktorej HC’05 definitívne obsadí tretiu priečku, si vedenie klubu pripravilo nevšednú akciu. V domácom dueli nastúpia naši hráči v retrodresoch. Tie budú vernými kópiami dresov z 80. rokov, kedy klub fungoval pod názvom TJ Iskra Smrečina Banská Bystrica. Fanúšikovia budú mať v následnej internetovej aukcii možnosť tieto cenné artefakty  získať.

Okrem toho klub počas prvej prestávky hokejového stretnutia ocení desiatku osobností hokeja pod Urpínom z radov trénerov, hráčov a funkcionárov. Podľa našich informácií by medzi ocenenými nemal chýbať Országh st., Ondreička, Starší st., či pán Perla, ktorý viac ako 40 rokov robí na banskobystrickom Zimnom štadióne rolbára.

Fanúšikovia tak majú nevšednú príležitosť uvidieť legendy banskobystrického hokeja v rámci posledného zápasu základnej časti Extraligy, v ktorom nastúpia domáci hokejisti proti lídrovi ligy HC Košice. Zápas začína v nedeľu o 17:00.