Druhé kolo hokejbalových súťaží naznačilo vývoj v jednotlivých ligách. Kým v najvyššej to bude zrejme poriadne vyrovnané, v 2. SHbL – BB sa opäť schyľuje k dominancii jediného mužstva.

Už iba dva tímy najvyššej hokejbalovej súťaže majú na svojom konte plný počet bodov. HbK One Taxi Banská Bystrica sa s výborným skóre 12:0 a s dvomi zhodnými výsledkami usadil na čele tabuľky. Podobne je na tom Damix Brezno. Po neúspešnom minulom ročníku sú Brezňania odhodlaní vrátiť sa minimálne na bronzový stupienok, ktorý im patril nepretržite päť rokov od sezóny 2006/2007. V tej aktuálnej si najprv poradili s Hornou Vsou výsledkom 4:2 a naposledy zdolali HbK Plej Bojs 5:1. Na prognózy či predpovede je však príliš skoro. Až k záveru sa ukáže skutočná sila všetkých účastníkov 1. SHbL – Stred.

Ostatnú sezónu v nižšej súťaži totálne ovládol HbK MiB Zvolen. Teraz sa zdá, že na jeho miesto nastúpil tím ŠK3M Modrý Kameň. Úvodná výhra nad silným Springfieldom a posledne deväťgólová nádielka Starým Horám už dnes robia z tohto celku vážneho ašpiranta na titul. Súperi však svoju kožu len tak ľahko nepredajú. Bez straty bodu sú zatiaľ Warriors, Foresters, Eagle Sásová a dobre si počínajú aj Panthers, ktorí stratili iba jeden bod pri víťazstve nad Wanderers po samostatných nájazdoch. Uvidíme, či práve niekto zo spomínanej štvorice dokáže Modrokamenčanom streliť aspoň gól. Najbližšie sa to môže podariť zvolenským Monarchs.

Výsledky 2. kola 1. SHbL – STRED 2012/2013:

Bukovinka Zvolen – HbK Knights Banská Bystrica 6:1

HbK One Taxi Banská Bystrica – Horná Ves Sharks 6:0

HbK Eagles Banská Bystrica – HbK Kremnica Wolves 6:1

HbK Monkeys – HbK Zubři Banská Bystrica 5:1

HbK MiB Zvolen – Top-Point Extrém 3:2 s.n.

HbK Cocra Radvaň – HbK Krupina 2:5

HbK Plej Bojs – HbK Damix Brezno 1:5

Výsledky 2. kola 2. SHbL – BB 2012/2013:

Rangers – HbK Eagle Sásová 1:6

HbK Springfield – HbK Monarchs Zvolen 5:1

Weber Tornádo – HbK Barani Banská Bystrica 2:0

HbK Panthers – Wanderers 4:3 s.n.

ŠK3M Modrý Kameň – HbK Staré Hory Bruins 9:0

Serafins Eagles – HbK Foresters 1:3

Viking Warriors – Demons Hliník nad Hronom 5:3