Medailová tajnička v najvyššej hokejbalovej lige ostáva stále nevyriešená. Tretie miesto si výhrou nad Monkeys vybojovali hráči Cocry Radvaň, no finálový súboj Eagles s Bukovinkou rozhodne až posledný zápas sezóny.

Monkeys nastúpili na duel o tretie miesto bez svojej brankárskej opory – Petra Gálika, takže Radvančania mali o niečo jednoduchšiu úlohu. Favorit sa presadil už po niekoľkých sekundách hry, keď skóre stretnutia otvoril Zdeno Berko. V úvodnej tretine sa ujali ešte dve pekné strely od modrej a Radvaň sa dostala do trojgólového vedenia. V prostrednej časti Monkeys zatlačili svojho súpera a podarilo sa im aj znížiť. Po zákroku brankára Snitku sa loptička dostala na hokejku Boboka a dorazenou strelou vykresal pre svoj tím iskierku nádeje. Tá však zhasla takmer okamžite, keď trojgólový náskok vrátil Radvančanom parádnou strelou pod vinkeľ Dobrík. Po nešťastnom piatom góle do siete Monkeys sa presadili ešte dvaja hráči Radvane. Posledné slovo v zápase mali Monkeys, ktorí uzatvorili skóre stretnutia na 2:7. Napriek prehre sú hráči porazeného mužstva spokojní s výbornou sezónou, zakončenou štvrtým miestom v najvyššej hokejbalovej súťaži. Radvančania si po minuloročnom neúspechu, keď ostali po 14. rokoch bez medaily, napravili chuť aspoň bronzovým kovom.

Finálovú sériu začali lepšie Eagles. Po víťazstve 4:1 v úvodnom stretnutí mohli v nedeľu získať už svoj štvrtý majstrovský titul. Druhý duel rozhodli hlavne presilové hry. Prvú z nich využila Bukovinka na strelenie otváracieho gólu. Brankár Eagles sa za bránkou zrazil so zvolenským útočníkom a ďalší hráč Bukovinky mal tak na skórovanie otvorenú cestu. Dvojnásobnú početnú prevahu využili aj Eagles, keď bekhendom dorazil vyrazený pokus Babic. Obe mužstvá hrali na hranici pravidiel a videli sme množstvo tvrdých súbojov. Doplatili na ne najmä Banskobystričania a v početnom oslabení inkasovali rozhodujúci gól. O záverečný tlak sa pripravili ďalšími zbytočnými faulmi. Bukovinka si jednogólový náskok už nepustila. Finálová séria sa tak poriadne zdramatizovala. O majstrovi sa rozhodne až v treťom dueli.

V nedeľu sa odohral aj barážový zápas o 1. SHbL – Stred, v ktorom sa stretli neúspešný finalista nižšej ligy Springfield a pätnásty tím najvyššej ligy po základnej časti Top-Point Extrem. Top-Point sa tesným víťazstvom 4:3 udržal v najvyššej hokejbalovej súťaži.

Finále 1. SHbL – STRED 2011/2012 (hrá sa na 2 víťazné zápasy)

HbK Eagles Banská Bystrica – Bukovinka Zvolen 1:1 (4:1, 1:2)

Súboj o bronz 1. SHbL – STRED 2011/2012 (hrá sa na 1 víťazný zápas)

HbK Cocra Radvaň – HbK Monkeys 7:2

Baráž o 1. SHbL – STRED (hrá sa na 1 víťazný zápas)

HbK Top-Point Extrem – HbK Springfield 4:3