Organizovaný hokejbal začal písať svoje 18. pokračovanie v meste pod Urpínom. Súťaž, ktorú zabezpečuje Banskobystrická hokejbalová únia, už niekoľko sezón patrí medzi najlepšie a najväčšie regionálne ligy v rámci celého Slovenska. Už niekoľko sezón nefigurujú v lige len bystrické kluby, ale súčasťou ligy sú aj tímy z okresov Brezno, Krupina, Ružomberok, Žiar nad Hronom, Zvolen, Veľký Krtíš,  čim liga len potvrdzuje svoju vysokú úroveň.

hokejbal2Tento ročník prinesie pre obidve súťaže niekoľko zmien. Medzi najväčšie novinky možno zaradiť zavedenie povinných prilieb hráčov, pričom hráči do 18 rokov budú musieť mať celotvárový kryt, do 20 rokov plexisklo na ochranu očí.

Ďalšou zmenou bude rozdelenie oboch súťaži na konferencie. V prvej lige to budú konferencie po šesť tímov a v druhej lige po osem tímov, pričom tímy odohrajú v rámci konferencie po dva zápasy so súpermi zo svojej konferencie a po jednom zápase s tímami z druhej konferencie. V prvej lige sa bude hrať po základnej časti aj nadstavbová časť, ktorá bude absentovať v druhej lige. V play off sa bude hrať tak ako doteraz, na dva víťazné zápasy, avšak v prípade rozhodujúceho tretieho zápasu, dôjde k zmene v podobe dodatkovej tretiny v dĺžke trvania 15 minút hrubého času. Ak nepríde k rozhodnutiu ani v tomto prípade, rozhodujú nájazdy.

Hracie dni play-off sú výlučne sobota a nedeľa. Novinkou pre nadchádzajúcu sezónu bude aj udeľovanie titulu Najlepší hráč zápasu, o ktorom rozhodnú rozhodcovia.

ZLOŽENIE KONFERENCIÍ 1. ligy:
Konferencia A: Bukovinka, Krupina, Eagles, TP Extrem, Plej Bojs, Žiar nad Hronom
Konferencia B: Cocra, One Taxi, Damix, Men in Black, Monkeys, M. Kameň

ZLOŽENIE KONFERENCIÍ 2. ligy :
Konferencia A: Kremnica, Panthers, Serafin´s, Springfield, Wanderers, Bruins, Tornádo, Worms
Konferencia B: Horná Ves, Eagle, Foresters, Demons, V. Warriors, Chernobyl, Rangers, Barani

Hokejbalová extraliga v Banskej Bystrici

Od ročníka 2013/2014 bude pod Urpínom prvýkrát pôsobiť extraligový tím HBK N-Sport Pohronie Banská Bystrica, ktorý chce predviesť v novom ročníku dobrý hokejbal a stavať na mladých hráčoch.

Čo sa týka cieľov, radi by sme sa pozreli do play off,“ naznačil túžby Pohroncov ich hrajúci manažér Andrej Nemček.

N-sport už v lige pôsobil, teraz vymenil svoj domovský stánok v Žiary nad Hronom za Banskú Bystricu. „Pre štadión v Banskej Bystrici sme sa rozhodli najmä z ekonomického a manažérskeho hľadiska. Zo Žiaru nad Hronom už bola v poslednom čase menšina hráčov, väčšina je z Bystrice. Pomocnú ruku pre tento zámer nám podali Maťo Caban, Jozef Jedlíček a Ivan Šabo zo Správy športových a telovýchovných zariadení a taktiež vedenie Banskobystrickej hokejbalovej únie,“ doplnil Nemček.

Výsledky a hodnotenie prvého kola hokejbalových líg

Uplynulý víkend priniesol prvé kolo oboch hokejbalových líg organizovaných Banskobystrickou hokejbalovou úniou. Zápasy priniesli mnoho zaujímavých výkonov so šťastným koncom pre favoritov. Prekvapilo zakopnutie obhajcu prvenstva Bukovinka i bojovný výkon Viking Warriors, ktorí porazili Deamons z Hliníka nad Hronom.

1. liga

2. liga

ONE TAXI

3

1

MONKEYS

FORESTERS

0

5

CHERNOBYL

DAMIX

1

2

MIB

SERAFINS

2

1

BRUINS

KRUPINA

10

0

PLEJ BOJS

SPARTANS

6

0

WORMS

COCRA

4

0

M.KAMEŇ

SHARKS

10

0

BARANI

BUKOVINKA

2

4

Ž.N.HRONOM

PANTHERS

8

0

TORNÁDO

EAGLES

8

3

EXTRÉM

SPRINGFIELD

5

0k

WANDERERS

BUKOVINKA

2

3

KRUPINA

DEMONS

2

3sn

WARRIORS

PLEJ BOJS

0

5k

EAGLES

EAGLE

10

1

RANGERS

MONKEYS

3

2

DAMIX

Ž.N.HRONOM

2

1

EXTRÉM

COCRA

7

1

ONE TAXI

M.KAMEŇ

5

2

MIB

Prvé kolo hokejbalových súťaží očami predsedu BBHbÚ Borisa Franka:

Prvé jesenné dvojkolo prinieslo kvalitný hokejbal. V prvej lige, len s jedným inkasovaným gólom, sa vo svojej konferencii ujala vedenia Radvanská Cocra. Naopak majster Bukovinka Zvolen vyšliapol zle, keď prehral oba zápasy. V druhej konferencii sa po dvoch výhrach ujala vedenia Krupina. Nováčik v 1.lige z Modrého Kameňa si pripísal jednu výhru a jednu prehru.

V druhej lige sa odohralo len jedno kolo, kde najviac gólov rozdala Horná Ves, ktorá deklasovala Baranov 10:0.  Celkovo sa kolo nieslo v réžií papierových favoritov, jedine v zápase Vikingov BB s Deamons z Hliniku, prehral favorit ale až po nájazdoch.

Celkovo v rámci ligy zaujal výkon Nátera z Monkeys, ktorý bol nominovaný 2x za hráča zápasu, pričom v jednom zápase ako brankár a v druhom ako útočník.