Hokejbalové súťaže sa pomaly uberajú na zimný spánok. Po víkendovom 7. kole ostávajú ešte dve kolá do konca prvej časti sezóny. Tabuľky oboch líg sú vzácne vyrovnané, takže o jesenných majstroch ešte nemožno hovoriť. O ašpirantoch už ale áno.

Hráči One Taxi Banská Bystrica začali sezónu sľubne. Posledné tri stretnutia však boli pre nich dosť smolné, keďže v každom prehrali o jediný gól. Dnes si chceli napraviť chuť proti Lavínam zo Žiaru nad Hronom, ktoré ešte príchuť prehry v tomto ročníku neokúsili. Po nervóznom začiatku a bezgólovej prvej tretine sa pekný hokej začal hrať až od úvodu druhej časti. Banskobystričania mohli skórovať v presilovej hre, no nastrelili iba ľavú a vzápätí aj pravú žrď súperovej bránky. Početná prevaha Žiarčanov na striedačke sa prejavila už v polovici stretnutia. Banskobystričanom ubúdali sily a do útoku sa odvážili len sporadicky. Chceli udržať remízový stav a dostať tak zápas do samostatných nájazdov. Celý plán sa im zrútil dve minúty pred koncom stretnutia, keď inkasovali gól. Žiar si vypracoval aj ďalšie šance, nakoniec však mohli byť radi aj z jednogólového víťazstva, pretože súper nevyužil v posledných sekundách prečíslenie dvoch na jedného.

Vyrovnaný bol aj duel medzi MonkeysKrupinou. Tímy sa rozbiehali pomalšie, no príležitosti na skórovanie sme mohli vidieť na obidvoch stranách. Ako prví sa tešili Monkeys, keď sa v prvej tretine presadil Ján Pentek. V prostrednej časti boli Krupinčania lepší, no na výborne chytajúcom súperovom brankárovi si vylomili nejeden zub. Do poslednej tretiny predsa len išli mužstvá za nerozhodného stavu, keď za Krupinu skóroval Frčka. Monkeys sa dostali opäť do vedenia. Krásnou strelou od poliacej čiary vymietol pravý roh bránky znovu Pentek. Krupina mohla vzápätí odpovedať. Pri brejku bol gólman Monkeys už prekonaný, na bránkovej čiare ho ale zastúpil Šulek a zamedzil loptičke prejsť celým objemom do bránky. Minútu pred koncom sa Krupinčania predsa len dočkali, na dvakrát potrestal nepozornú obranu Hanuska. V samostatných nájazdoch nemohol rozhodnúť nik iný než Pentek, ktorý sa presadil hneď v prvej sérii. Žiadny iný hráč už úspešný nebol, a tak bod navyše získavajú Monkeys.

Výsledky 7. kola 1. SHbL – STRED 2011/2012:

HbK Cocra Radvaň – TJ Kremnica Wolves 5:1

HbK Zubři Banská Bystrica – N-Sport Trend Zvolen B 1:3

HbK Lavíny Žiar nad Hronom – HbK One Taxi Banská Bystrica 1:0

HbK Monkeys – HbK Krupina 3:2 s.n.

Bukovinka Zvolen – HbK Damix Brezno 7:1

HbK Plej Bojs – HbK Eagles Banská Bystrica odl.

HbK Knights Banská Bystrica – HbK Top-Point Extrem 5:2

Výsledky 7. kola 2. SHbL – BB 2011/2012:

HbK Barani – HbK Rangers odl.

HbK Radvaň Stars – HbK Monarchs Zvolen 2:1

HbK Staré Hory Bruins – HbK Eagle Sásová 2:3 s.n.

Viking Warriors – HbK Springfield 0:5

HbK Horná Ves Sharks – HbK MiB Zvolen 2:4

HbK PoDC Zvolen – HbK Wanderers Valaská 2:3

HbK Weber Tornádo – HbK Oskar 1:4

HbK Foresters – Demons Hliník nad Hronom 2:3 s.n.