Banskobystrický hokejbal má za sebou prvú tretinu sezóny. Piate kolo ponúklo opäť tesné výsledky a takisto aj derby zápasy.

Tento prívlastok si určite zaslúži duel najvyššej ligy medzi Cocrou RadvaňN-Sport Trend Zvolen. Minuloroční ašpiranti na majstrovský titul zviedli vyrovnaný súboj so šťastnejším koncom pre Zvolenčanov. Už v 1. tretine sa dostali do jednogólového vedenia. Vyrovnať mohol Jozef Mojžiš, z dobrej pozície mieril iba do žrde. Čo sa nepodarilo jemu, to sa podarilo jeho spoluhráčovi Kršjakovi, ktorý v prostrednej časti hry vyrovnal. Cocra aj vďaka niekoľkým pekným zákrokom svojho brankára udržiavala nerozhodný stav, no iba do polovice poslednej tretiny, keď radvanská obrana nechala pred bránkou úplne voľného Plandora a ten ponúknutú šancu využil. Rovnaký hráč sa presadil ešte raz, cez presilovú hru, takže má najväčší podiel na výhre Zvolena nad Radvaňou v pomere 3:1.

V súboji medzi Kremnicou WolvesDamixom Brezno sa stretli celky z opačných pólov tabuľky, takže favorit bol jasný. Zatiaľ čo Brezno okupuje predné miesta, Kremnica nemala na svojom konte žiadnu výhru. No dnes mohlo byť všetko inak, najmä keď hráči Brezna odohrali veľkú časť prvej tretiny v oslabení. Početná prevaha ale zostala nevyužitá. Druhá tretina už patrila Brezňanom. Podarilo sa im dvakrát skórovať a vyzeralo to na ľahké víťazstvo. Lenže Kremničania boli v poslednej časti hry aktívnejší a dostávali sa do dobrých príležitostí. Na gól ale dokázali premeniť iba jednu z nich. Nad silným súperom zahrali slušný výsledok – 1:2.