Súťaže patriace pod Banskobystrickú hokejbalovú úniu (BBHbÚ) sa na tento rok končia. To ale neznamená, že záverečné súboje prvej časti sezóny neboli zaujímavé. Práve naopak, hralo sa o titul jesenného majstra.

Až po siedmych odohratých kolách našiel líder najvyššej súťaže premožiteľa. V súboji prvého s druhým si Bukovinka Zvolen poradila s One Taxi Banská Bystrica a bodovo sa dotiahla práve na banskobystrických hokejbalistov. K zmene na čele tabuľky ale nedošlo. Taxikári si vďaka lepšiemu skóre udržali vedúcu pozíciu. Na opačnom póle si posledné miesto „upevnili“ stále bezbodoví Sharks z Novej Vsi, na ktorých si tentoraz zgustli Eagles. Zaujala aj pomerne vysoká prehra Brezňanov s papierovým outsiderom Top-Point Extrém 3:7. Top-Point však patrí medzi príjemné prekvapenia sezóny. Po tom, čo sa len tak-tak udržal v najvyššej súťaži, prebiehajúci ročník má rozbehnutý minimálne na play-off.

Po dlhšom čase môžu mať z účastníkov nižšej ligy dôvod na radosť aj hráči Eagle Sásová. V úvode sezóny nazbierali z troch zápasov plný počet bodov, no odvtedy sa trápili. Až v tomto kole dokázali opäť zvíťaziť, keď porazili Baranov 4:2. Ôsme miesto v tabuľke je však pre Sásovčanov určite sklamaním a o postup do vyraďovacej časti budú ešte bojovať. Podobné problémy zrejme nebudú musieť riešiť u jesenného majstra súťaže z Modrého Kameňa. Vo víkendovom zápase porazili Weber Tornádo 6:1 a zatiaľ neohrozene kraľujú 2. SHbL – BB.

Výsledky 8. kola 1. SHbL – STRED 2012/2013:

HbK Knights Banská Bystrica – HbK Zubři Banská Bystrica 6:3

HbK MiB Zvolen – HbK Krupina odl.

Bukovinka Zvolen – HbK One Taxi Banská Bystrica 5:0

HbK Kremnica Wolves – Gurusport.sk HbK Žiar nad Hronom 3:2

HbK Monkeys – N-Sport Zvolen 3:4 s.n.

Top-Point Extrém – HbK Damix Brezno 7:3

HbK Cocra Radvaň – HbK Plej Bojs 5:3

HbK Eagles Banská Bystrica – Horná Ves Sharks 11:2

Výsledky 8. kola 2. SHbL – BB 2012/2013:

HbK Monarchs Zvolen – Demons Hliník nad Hronom 4:9

HbK Eagle Sásová – HbK Barani Banská Bystrica 4:2

HbK Foresters – Wanderers 3:4

Rangers – HbK Panthers 0:3

ŠK3M Modrý Kameň – Weber Tornádo 6:1

HbK Springfield – HbK Staré Hory Bruins 3:1

Serafins Eagles – Viking Warriors 0:3