Uplynulý víkend bolo na programe 5. kolo I. a II. Banskobystrickej hokejbalovej ligy. One Taxi so Žiarom sa usadili na čele I. ligy. Na jej chvoste je MiB Zvolen, ktorý z dvoch zápasov nevyťažil ani bod.

1.BBHbL – 5. kolo

BBonline.sk - Hokejbal - 19.04.2015 - Banska BystricaPo dvoch odohraných kolách sa na čele tabuľky nachádza banskobystrický HbK ONE TAXI. Po tom ako zdolal minulý týždeň HbK SPARTANS si v nedeľu poradil s MiB ZVOLEN. Veľký krok k zisku troch bodov urobil ONE TAXI už v prvej tretine, po ktorej vyhrával 0:3. Druhú zvládli lepšie Zvolenčania a to pomerom 2:1. Záverečnú časť hry opäť zvládol lepšie bystrický tím, aj zásluhou dvoch gólov Jána Babica. Šesť bodov na konte má aj HbK ŽIAR NAD HRONOM, ktorý si ľahko poradil s Hliníkom, jednalo sa o najjednoznačnejší výsledok kola. Vyrovnané to bolo v súboji Panthers a Cocry, aspoň čo sa týka výsledku. Cocra Radvaň prehrávala na začiatku poslednej tretiny o dva góly, no v 34. minúte dokázal znížiť jej kapitán Ján Tomaška. Pätnásť sekúnd pred koncom rozhodol vyrovnávajúcim gólom Dušan Berko. V nájazdoch mal ale už viac šťastia HbK PANTHERS, rozhodujúci presný zásah si pripísal Andrej Nemček. Cocra prehrala napriek tomu, že na strely to bolo 11:31. HbK SPARTANS narazili na Modrý Kameň a taktiež šlo o vyrovnaný súboj. Tam vyrovnával na 2:2 dve minúty pred koncom kapitán ŠK 3M Erik Bariak. Úspešnejší v nájazdoch už však boli SPARTANS. PLEJ BOJS nestačili tesne na HbK EAGLE, napriek tomu, že ho prestrieľali pomerom 32:14. Aj keď dokázali znížiť v tretej tretine z 0:3 na 2:3, na viac sa už nezmohli, a tak sú po dvoch zápasoch bez výhry. Rovnako na tom je aj predposledný Hliník a na samotnom dne tabuľky Zvolenčania. Súťaž sa však len rozbieha.

2.BBHbL – 5. kolo

BBonline.sk - Hokejbal - 19.04.2015 - Banska BystricaV zápasoch piateho kola sa zrodili hneď tri pomerne veľké debakle. Najvyšší uštedrili Radvaň Stars Motyčkám. Tie sa nachádzajú pochopiteľne so skóre 0:19 na chvoste ligového pelotónu. Radvaň ohrozila brankára súpera 41-krát, zatiaľ čo ich brankár mal prácu len s dvomi streleckými pokusmi. Hetriky zaznamenali hneď dvaja hráči – kapitán Franko a Slašťan. Franko zaznamenal navyše 4 gólové asistencie. Aj vďaka nemu je Radvaň v úvode sezóny na čele tabuľky. Tigers podľahli vysoko Viking Warriors, aj keď po prvej tretine vyhrávali 1:0 gólom Hudeca. Na 2:2 ešte vyrovnával za Tigers M. Krajči, ale potom spustil ich protivník gólovú smršť a presadil sa až šesťkrát. Vysoko prehrali aj Rangers, po tretinách 0:4, 0:4, 1:0. Horná Ves je druhým tímom, ktorý nezaváhal ani v druhom stretnutí, aj keď sa v mimoriadne vyrovnanom súboji potrápila so zvolenskými Monarchs. Zvolenčania síce prestrieľali súpera 21:16 a dokonca vyhrávali po prvej tretine gólom Nemca, napokon však ťahali za kratší koniec. Rovnaký výsledok sa zrodil aj v súboji Worms a Wanderers, kde bola šťastnejším tímom Valaská. Na strely to bolo vyrovnané 14:14, aj to svedčí o vyrovnanosti súboja. K samostatným nájazdom dospel zápas Foresters so Serafins Eagles. Tam zvládli na výbornú prvú tretinu Foresters, vyhrali ju 3:1. V druhej tretine však Serafins Eagles znížili na 2:3, aby v tej tretej vyrovnali na 3:3. Foresters takmer počas celého stretnutia vyhrávali a napokon v trestných strieľaniach dotiahli zápas do šťastného konca.

HbK TIGERS – VIKING WARRIORS 2:8
ŠK MEDVEĎ MOTYČKY – HbK RADVAŇ STARS 0:13
HbK FORESTERS – SERAFINS EAGLES 4:3 po samostatných nájazdoch
HbK WORMS – WANDERERS VALASKÁ 2:3
AUTOS BB – RANGERS 8:1
HORNÁ VES SHARKS – HbK MONARCHS ZVOLEN 3:2

1. HbK RADVAŇ STARS 2 2 0 0 0 18:2 +16 6
2. HORNÁ VES SHARKS 2 2 0 0 0 7:3 +4 6