Pre nepriazeň počasia počas týždňa nebola plocha Arény Barani v nedeľu vo vyhovujúcom stave, a tak sa 8. kolo najvyššej ligy presúva na 20.11. 2011. Zápasom druhej ligy však nič nebránilo v odohratí všetkých duelov. Hokejbalové ihrisko v Sásovej bolo plne pripravené na množstvo skvelých výkonov.

HbK Springfield okupuje v tabuľke zatiaľ tretie miesto. Žraloci z Hornej Vsi strácali na svojho dnešného súpera iba bod, takže by sa prípadným víťazstvom mohli prebojovať až na medailovú pozíciu. Springfield začal stretnutie lepšie. Po prvej tretie vyhrával 2:0, keď druhý gól vsietil v oslabení kapitán Chudý. Prostredná časť priniesla vyrovnaný a útočný hokejbal, no bez úspešného streleckého pokusu. Springfield kontroloval výsledok a zdalo sa, že zápas pokojne dovedie do víťazného konca. V polovici poslednej časti sa ale jeho hráči dopustili zbytočných faulov a súper postupne preberal iniciatívu. Hoci dve presilové hry zostali nevyužité, po peknej samostatnej akcii znížil Hornovešťan Talapka. Zaskočený Springfield sa obával o výsledok a dovolil Sharks vyrovnať, keď sa presadil Mičinec. Vzápätí sa Springfield mohol dostať opäť do vedenia, súperovmu brankárovi loptička vypadla a odkotúľala sa tesne povedľa pravej žŕdky. Súboj tak dospel do samostatných nájazdov, v ktorých viac šikovnosti predviedli hráči Springfieldu a za odmenu si odnášajú bod navyše.

Podobný priebeh mal aj duel medzi HbK OskarViking Warriors. Warriors sa do protivníka pustili bez rešpektu a vypracovali si aj niekoľko príležitostí. Dopustili sa ale chybného striedania, za čo prišlo vylúčenie, ktoré Oskar využil a otvoril skóre zápasu. Vikingovia sa z inkasovaného gólu ani nespamätali a už lovili loptičku zo svojej siete znovu. Hráči Oskara sa presadili aj po tretíkrát, rozhodca ale pre postavenie hráča v bránkovisku gól neuznal. Dobre rozohraný zápas pre „oskarákov“ sa začal lámať v druhej tretine, keď si ich brankár neporozumel s obranou a ako na dlani vypracoval gólovú príležitosť pre Oravkina – 2:1. Oskar znovu zvýšil na dvojgólový rozdiel, no namiesto bránenia dobrého náskoku stále útočil a zabúdal na zadné vrátka. Otvorenú obranu znovu využil Oravkin. Kapitán Vikingov mal veľký podiel aj na vyrovnávajúcom góle, pri prečíslení dvoch na jedného krásne nabil Jankovičovi a ten súperovmu brankárovi nedal šancu. O chvíľu Warriors viedli, keď Oravkin skompletizoval hetrik a priblížil svoj tím k víťazstvu. Oskar do konca stretnutia ešte znížil, v samostatných nájazdoch však uspel súper, takže dva body si pripisujú Viking Warriors.

Výsledky 8. kola 2. SHbL – BB 2011/2012:

HbK Radvaň Stars – HbK PoDC Zvolen 0:2

HbK MiB Zvolen – HbK Foresters 3:1

HbK Eagle Sásová – HbK Weber Tornádo 6:0

HbK Springfield – HbK Horná Ves Sharks 3:2 s.n.

HbK Oskar – Viking Warriors 4:5 s.n.

HbK Wanderers Valaská – HbK Staré Hory Bruins 6:1

HbK Monarchs Zvolen – HbK Rangers 8:1

Demons Hliník nad Hronom – HbK Barani 0:4