V obidvoch hokejbalových ligách sa prvá časť sezóny blíži ku koncu. Záverečné 9. kolo dalo definitívnu bodku za jesennou časťou 2. Slovenskej hokejbalovej ligy – Banská Bystrica. Najvyššia súťaž si na zimný spánok ešte počká.

Prvoligové stretnutia odohrané na ihrisku Arény Barani boli poznačené šmykľavou hracou plochou, vďaka ktorej sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Jedným z nich sa skončil aj zápas medzi Berserkerom a Top-Point Extrem. Úvodná tretina bola ako na hojdačke – do vedenia sa dostal Extrem, Berskerker dvoma gólmi priklonil misky váh na svoju stranu, aby nakoniec hráči Extremu kontrovali a opäť vyhrávali o gól. Keď na začiatku druhej tretiny zvýšili na 4:2, vyzeralo to, že sú na dobrej ceste k prvým bodom v sezóne. Dvoma zlepenými a šťastnými gólmi sa ale Berserkeri dostali späť do zápasu a potom predviedli nevídanú kanonádu. Len v prostrednej časti naložili svojmu súperovi dokopy šesť „kúskov“, ku ktorým pridali v poslednej tretine ešte päť. Takmer v každom presnom zásahu tímu Berserker mal prsty Roman Maliniak, ktorý si tak do kanadského bodovania pripíše slušnú zbierku bodov. Sympatický a férový duel rozhodol o tom, že Top-Point Extrem prezimuje bez bodu na poslednom mieste tabuľky, pričom z ôsmich zápasov dosiahol rozdiel skóre -38 gólov.

Bukovinka Zvolen, druhý tím najvyššej súťaže, si robí chúťky na vedúcu pozíciu v tabuľke. Proti Kremnici Wolves si Zvolenčania nič iné ako víťazstvo nepripúšťali a podľa toho to aj na ihrisku vyzeralo. Od úvodu sa do vlkov poriadne zahryzli a už po prvej tretine viedli 3:0. V polovici zápasu síce Kremničania znížili na dvojgólový rozdiel, no viac už skórovať nedokázali. Po víťazstve 6:1 a zaváhaní Lavín proti N-Sport Trendu sa hráči Bukovinky Zvolen v tabuľke posunuli na prvú pozíciu. Či tam aj prezimujú, to ukáže dohrávané posledné kolo jesennej časti, ktoré je na programe 20.11.2011.

Jesenným majstrom nižšej súťaže sa stali MiB Zvolen, ktorí v poslednom kole tohto kalendárneho roka porazili Baranov tesne 3:2. Z deviatich zápasov nestratili ani bod a so skóre 47:13 jasne kraľujú 2. SHbL – BB.

Výsledky 9. kola 1. SHbL – STRED 2011/2012:

HbK Zubři Banská Bystrica – HbK Cocra Radvaň 2:4
HbK Monkeys – HbK Eagles Banská Bystrica 4:5 s.n.

HbK Rangers – Demons Hliník nad Hronom 0:4

Fotogaléria zo zápasov Berserker – Top-Point Extrem a Bukovinka Zvolen – Kremnica Wolves: