Naša hokejbalová liga pokračovala štvrťfinálovými bojmi. Tri zo štyroch sérií sa skončili jasne 2:0 na zápasy, v jednej rozhodoval až tretí duel.

Štvrťfinále play-off 1. BBHbL

(1.) HbK Cocra Radvaň vs. (9.) HbK Panthers 2:0

Hbk Cocra Radvaň vs. Hbk Panthers 19:6 (8:0, 4:2, 7:4)

Góly: Gašpar ml. 10, Petro 5, Babic 2, Puškár 2 – Třeška 3, Kapustník, Šebeň, Valko
Strely na bránu: 45:27. Vylúčenia: 0:2. Hviezdy zápasu: Petro – Třeška.

Hbk Panthers vs. Hbk Cocra Radvaň 4:14 (1:6, 2:3, 1:5)

Góly: Melicherčík, Ďuriš, Nemček, Třeška – Gašpar 5, Berko Z. 4, Babic 3, Puškár, Jedlíček
Strely na bránu: 21:48. Vylúčenia: 4:2. Hviezdy zápasu: Třeška – Babic

Povedali po sérii:

Rastislav Gašpar (Hbk Cocra): „Do štvrťfinálových zápasov sme išli s tým, že chceme postúpiť a vyhrať obidva zápasy, čo sa nám aj podarilo. Obidva zápasy sme mali od začiatku pod kontrolou a vyhrali sme ich. Musím však pochváliť mužstvo Panthers, ktoré sa nevzdávalo a hralo až do konca a predviedli dva sympatické výkony. Veľká pochvala patrí brankárom, ktorí to zvládli v tom veľkom teple. Bohužiaľ, sme boli my mužstvo, ktoré im ukončilo sezónu. Určite by potrápili aj iné mužstvá.“

Tomáš Melicherčík (Hbk Panthers): „Aj keď sa pre nás sezóna skončila, s tým, čo sme dosiahli sme spokojní, skončiť v najlepšej osmičke je pre nás dobrý výsledok. V sérii sme sa stretli s top favoritom ligy, takže sme nemali veľké očakávania, aj tak sme však chceli Cocre zápasy čo najviac znepríjemniť. V zápasoch bol viditeľný rozdiel v kvalite, najmä, čo sa týka individuálnych schopností ťahúňov nášho súpera. Napriek jednoznačným výsledkom som s výkonmi nášho tímu spokojný, na ihrisku sme podali bojovne výkony a myslím, že sa nemáme za čo hanbiť. Oproti minulej sezóne sme spravili výrazný progres, verím, že tak budeme pokračovať aj ďalej. Chcem pogratulovať Cocre k zaslúženému postupu a zaželať im veľa šťastia v ďalších bojoch.“

(2.) Hbk Sparta Sekier vs. (7.) Hbk Kremnica Wolves 2:0

Hbk Sparta Sekier vs. Hbk Kremnica Wolves 7:1 (1:1, 3:0, 3:0)

Góly: Tary 2, Rakovský 2, Fusek, Babkovič, Gubančok – Reichman
Strely na bránu: 32:12. Vylúčenia: 2:1. Hviezdy zápasu: Tary – D. Reichman

Hbk Kremnica Wolves vs. Hbk Sparta Sekier 2:8 (1:3, 1:4, 0:1)

Góly: Dúbravský, Schwarz – Mojžiš 2, Lvomsky 2, Fusek, Bláhovský, Koreň, Rakovský
Strely na bránu: 14:47. Vylúčenia: 0:1. Hviezdy zápasu: Lupták – Mojžiš.

Radoslav Koreň (HbK Sparta Sekier):V obidvoch zápasoch lepšie zachytili úvod Wolves a ich aktivita nás nútila pridať na obrátkach, čo sa nám nakoniec vyplatilo a oba zápasy sme nakoniec odkontrolovali a zvládli zvíťaziť. Musím však vyzdvihnúť výkon brankára Wolves Roba Luptaka, ktorý svoje mužstvo veľmi podržal a vychytal skutočne veľa našich šancí, čomu svedčí aj pomer striel na bránu v obidvoch zápasoch.“

Jakub Mičinec (Kremnica Wolves):Tabuľkové umiestnenie po základnej časti nám po postupe do štvrťfinále priradilo za súpera Spartu Sekier. Našim cieľom v sezóne bolo postúpiť do štvrťfinále a tam sa pokúsiť uhrať čo najlepší výsledok proti papierovému favoritovi. V prvom zápase sme chceli súpera čo najviac potrápiť a držať sa v zápase čo najdlhšie. Hneď od úvodu zápasu sa hralo vo vysokom tempe, kde hernú prevahu mala samozrejme Sparta ale nám sa darilo ich brániť a dokonca skórovať úvodný gól. Avšak v priebehu pár sekúnd prišlo vyrovnanie. Prvá tretina skončila nerozhodne 1:1, čo bola pre nás motivácia pokračovať v našej hre. Tempo zápasu sa nám darilo držať do polky druhej tretiny, po ktorej už bol viditeľný kondičný deficit a súper sa čoraz častejšie dostával do vyložených šancí, čo sa prejavilo aj na skóre po druhej tretine 1:3. V tretej tretine sme boli čoraz viac zavretí v našom pásme a snažili sme sa ubrániť súperove šance. Podarilo sa nám útočiť z protiútokov avšak bez streleného gólu, naopak Sparta navýšila výsledok na konečných 1:7. V druhom zápase sme si uvedomovali, že sa jedná o posledný zápas v sezóne. Väčšinu zápasu sme sa bránili a sporadicky sa nám darilo vyrážať do protiútokov. Prevaha Sparty v tomto zápase bola výraznejšia ako v prvom zápase. Konečné skóre po zápase 2:8 nebolo úplne podľa našich predstáv ale kvalita súpera bola vysoká.“

(3.) Hbk Paluba Žiar nad Hronom vs. (6.) Hbk Spartans 2:1

Hbk Paluba Žiar nad Hronom vs. Hbk Spartans 4:3 (0:0, 3:1, 0:3)

Góly: Marcinek 2, Milčík, Jančiar – Drozdík 2, N. Gašpar
Strely na bránu: 31:22. Vylúčenia: 8:3. Hviezdy zápasu: Marcinek – Náter.

Hbk Spartans vs. Hbk Paluba Žiar nad Hronom 6:3 (2:2, 2:0, 2:1)

Góly: N. Gašpar 2, Bešina 2, A. Nemček, Kašpar – Matuška, Strohner M., Pukač
Strely na bránu: 21:38. Vylúčenia: 3:5. Hviezdy zápasu: Náter – Matuška.

Hbk Paluba Žiar nad Hronom vs. Hbk Spartans nadstavbová tretina

Gól: Matuška
strely na bránu: 10:4

Marian Lunter (Hbk Paluba): „Čo sa týka prvého zápasu, nezačali sme dobre a súper odskočil na rozdiel pár gólov. Góly sme dostávali hlavne z prečíslení, čo je náš veľký problém a nie iba v tomto zápase v bráne bol skvelý Náter, ktorý keď sa rozchytá, tak je veľmi ťažké skoro až nemožné ho prekonať. Avšak nakopol nás náhodný gól od Peťa Jančiara. Po tomto góle sme sa zomkli a dotiahli zápas do víťazného konca, ktorý zariadil Marcinek po krásnych góloch.

Druhý zápas sme začali veľmi dobre a v rozmedzí niekoľkých minút sme vyhrávali 2:0 a zdalo sa, že to bude v pohode zápas avšak opak bol pravdou. Prestali sme hrať ako keby sme si mysleli, že sa to dohrá samé. Súper to využil a potrestal našu nedisciplinovanú hru. Vyťažil z minima maximum. My sme sa naopak v koncovke veľmi trápili a neskoro sme začali hrať a tým pádom sme už nedokázali zápas vyrovnať. Super svoje víťazstvo spečatil gólom do prázdnej brány. Cez prestávku sme hru stiahli na dva útoky a povedali sme si čo chceme hrať a do bodky sme to splnili. Nakoniec rozhodol jeden rozdielový gól. Ja dúfam, že sme sa z tejto série poučili a do ďalšej pôjdeme už z iným prístupom.“

Andrej Nemček (HbK Spartans): „V prvom zápase sme napriek tomu, že nás bolo málo a bolo veľmi teplo, hrali veľmi dobre takticky a výborne nám chytal brankár. Využívali sme hlavne brejkové príležitosti a dokázali sme si vypracovať vedenie 3:0, kde prišiel prvý zlomový moment zápasu a náš ďalší brejk, kde sme pridali gól. Rozhodcovia ho však nevideli a v zápätí sme inkasovali. A tak sme do tretej tretiny išli miesto 4:0 za stavu 3:1. Sily nám dochádzali, no súper na našu taktiku nevedel nič vymyslieť. Mali sme šance definitívne rozhodnúť. Tri minúty pred koncom sme mali hrať presilovku. Kvôli nešportovým prejavom pár hráčov súpera sa však vyše 5 minút nehralo a padali tam nejaké osobné tresty, ale podľa môjho názoru mali padnúť ďaleko vyššie za to, čo sa predvádzalo. Následne sme sa nechali rozhodiť hlúpym gólom od polky ihriska a miesto toho, aby sme zápas v pokoji dohrali, spravili sme nezmyselný faul a súper nielen vyrovnal, ale kontroverzným gólom, o ktorom ja osobne nie som presvedčený, že bol, ešte aj dokázal vyhrať. Paradoxne vďaka chybám rozhodcov, na ktoré súper reflektoval ešte pred samotným zápasom, a počas neho ani nehovorím, tak vyhral. My sa k obviňovaniu rozhodcov však neznížime, mali a majú to ťažké. Zápas sme nezvládli v posledných minútach.

V nedeľu súper prišiel snáď v plnej sile a na začiatku na nás vybehol. Ani sme sa nestihli spamätať a prehrávali sme 0:2. Našťastie nám pomohla dobre zahratá presilovka a do prestávky sme stihli vyrovnať. V druhej tretine sme boli lepší, hrali sme výborne vzadu a Nico Gašpar nás posunul do vedenia 4:2 a na začiatku tretej tretiny už na 5:2. Súper znížil z náhodnej situácie, ale gólom do prázdnej brány sme potvrdili zaslúžený triumf. Problémom pred bezprostredne nasledujúcom treťom zápase bol opäť náš nízky počet a viacerí sme už dostávali kŕče. Súper prevzal iniciatívu a stiahol hru na to najlepšie, čo mal. Bol bádať evidentne rozdiel v tom, kto koľko síl ušetril a my sme už chceli hrať len tak, aby sme neinkasovali. Žiaľ, jedna zlá rozohrávka v našom obranon pásme, ktorú súper využil, nás stála inkasovaný gól, na ktorý sme už nenašli síl odpovedať. Sériu sme si prehrali v sobotu. Súperovi gratulujem k postupu.“

(4.) Hbk Autos vs. (5.) Hbk Foresters 2:0

Hbk Autos vs. Hbk Foresters 9:4 (0:1, 4:2, 5:1)

Góly: Marcinek 3, Moravčík, Žiak, Trnka, Gondáš, Nemec – Chudý 3, Zigo
Strely na bránu: 35:29. Vylúčenia: 1:0. Hviezdy zápasu: Marcinek – Chudý.

Hbk Foresters vs. Hbk Autos 4:10 (1:3, 2:3, 1:4)

Góly: Martuš 3, Líška – Moravčík 2, Spodniak 2, Kubica, Halama, Nemec, Blaszek, Gondáš, Pohanka
Strely na bránu: 18:34. Vylúčenia: 4:6. Hviezdy zápasu: Martuš – Spodniak.

Jakub Moravčík (Hbk Autos): „Prvý zápas a hlavne prvá tretina bola z našej strany katastrofálna. Asi sme si mysleli, že súper sa porazí sám. Prehrávali sme 0:2 a nevyzeralo to dobre, ale novozvolený kapitán tímu Martin Šavolt výrazne prehovoril, čo bolo treba zlepšiť a ako treba hrať a hneď sme necelé dve minúty zápas otočili na 3:2.Potom sme pridali aj ďalšie góly ale súper stále znižoval. Za stavu 7:3 nás brankár Kočvara zranil, no zápas dochytal a podržal nás najmä pri šanciach Tomáša Ziga.

Na druhý zápas prišiel už aj Jano Blazsek a od začiatku ho bolo cítiť. Dodal nám viac kľudu na hokejky a hlavne tímového ducha. Zápas sme kontrolovali aj keď sme mali veľa vylúčených hráčov, čo súper trestal. Brankár Foresters Prochádzka opäť prinášal našich útočníkov v niektorých chvíľach do šialenstva svojimi neuveriteľnými zákrokmi. Musím pochváliť chalanov za nasadenie a bojovnosť hlavne v druhom zápase. Teraz nás čaká oveľa ťažší súper a to niekoľkonásobný víťaz ligy Cocra.“

Erik Chudý (Hbk Foresters): „Vedeli sme, že nás čaká veľmi silný super, no aj napriek tomu sme sa na tieto dôležité zápasy nezišli v dostatočnom počte, aby sme sa ako tak vyrovnali sile a kvalite súpera. Sobotný zápas si osobne myslím, že nás sedem statočných oproti 15 hráčom súpera podalo najlepsí výkon sezóny aj keď výsledok tomu tak nezodpovedá. Zapas sme začali veľmi dobre, dokonca sme viedli skoro do polky zápasu 2:0, no súper za tri minúty otočil na 2:3. Nevzdávali sme sa a snažili sme udržať krok so súperom, mali sme miestami vyložené šance, ktoré keby premeníme, možno by výsledok vyzeral inak. No na keby sa nehrá a ku koncu zápasu sme už ťahali z posledného, čo sa prejavovalo aj na inak skvelému výkonu nášho brankára, ktorý na konci zápasu rezignoval a dostali sme zdrvujúce tri góly v priebehu dvoch minút.

V nedeľu sme opäť chceli potrápiť súpera, no ako som spomínal, chýbali nám hráči hlavne na striedanie a to sa aj prejavilo v nedeľňajšom zápase, ktorí viac -menej celý kontroloval súper a zaslúžene postúpil do semifinále. Kubo Moravčík poskladal skvelý tím, gratulujem mu k postupu ako aj celému tímu Autos a dúfam že potrápia zatiaľ momentálne neprekonateľnú Cocru. Mojim chalanom ďakujem za skvelú sezónu, skončili sme na krásnom 5. mieste a už teraz sa tešíme na novú sezónu v ktorej budeme chcieť potrápiť každého silného súpera.“