Aj v druhej polovici marca nájdete v banskobystrickom jazzovom klube mnoho jedinečných podujatí. V centre mesta sa pohodlne usaďte ako doma v obývačke a vychutnajte si pestrý klubový program.

Mladá jazzová generácia, debata herca, speváka a skladateľa, známe aj menej známe piesne The Beatles prerobené do jazzového šatu a muzikantská špička v jazzovom klube. To všetko v Hogo Fogo Jazz & Art Club.

Program marcových podujatí

Streda, 15. marca o 19.00 h

Koncert mladej jazzovej skupiny LAWN DOGS

Skvelý koncert mladej jazzovej generácie, ktorá jednoznačne určuje smer a trend. Kapela Lawn dogs vznikla v lete 2018 v Budapešti. Hrá iba svoje vlastné skladby a vo svojej hudbe sa usiluje o úprimnosť a slobodu. Hudobníci sa inšpirujú z rôznych zdrojov, z ktorých sa snažia vyťažiť vlastnú kvintesenciu a vytvoriť niečo jedinečné. Rekombináciou existujúcich zvukov a efektov vytvárajú novú, jedinečnú hudbu s hodnotou.

Streda, 22. marca o 19.00 h

Jedinečný LUKÁŠ ORAVEC Quartet

Lukáš Oravec, jeden z najtalentovanejších muzikantov poslednej doby, spojil svoje muzikantské umenie s muzikantskou špičkou a výsledkom je neopísateľný koncert, ktorý musíte vidieť, počuť a zažiť.

Sobota, 25. marca o 19.00 h

Walter Fischbacher Trio hrá THE BEATLES

Walter Fischbacher je rakúskym skladateľom, aranžérom, klaviristom a hráčom na klávesové nástroje. Žije v New Yorku, ale často a rád koncertuje po Európe. Do Banskej Bystrice prichádza s vlastným triom a s vlastným projektom v čisto inštrumentálnej podobe. Repertoár piesní The Beatles v jazzovom kabáte vás určite osloví.

Utorok, 28. marca o 19.00 h

LITERAKVÍZ pre milovníčky a milovníkov literatúry

Chcete si overiť vedomosti a prehľad o knihách, hudbe a umení? Ak áno, prijmite pozvanie do priestorov klubu, kde stretnete všetky milovníčky a milovníkov dobrej literatúry a kultúrnych fenoménov. Literakvízom bude už tradične sprevádzať Zuzana Bariaková.

Prihlásiť sa môžu 2 až 6 členné tímy na e-mailovej adrese: info@literarnabasta.sk. Do správy nezabudnite napísať počet členov a názov tímu. Registrácia prebieha do vyčerpania kapacity a je záväzná. Tri tímy, ktoré získajú najvyšší počet bodov, budú odmenené.

Štvrtok, 30. marca o 19.00 h

APROPO talkshow bez cenzúry

Úspešná talkshow Apropo pokračuje aj v roku 2023 a začína fantastickým hosťom. Ján Snopko si pozval na debatu herca, speváka a skladateľa Mila Kráľa. Ako hudobný hosť sa predstaví Andy Lou.

Bližšie informácie o programe v Hogo Fogo Jazz & Art Club sledujte na Facebookovej stránke klubu.