Miniligoví futbalisti počas prázdnin nespia a každý víkend sa na banskobystrických ihriskách organizujú letné turnaje. Sobotňajší Hellius Cup vyhrali futbalisti druholigovej Bafuny.

Novopoložená umelá tráva v niekdajšej KIA Aréne, teraz TAMI Aréne, privítala počas víkendu ďalší zo série letných víkendových turnajov. Tentoraz boli hostiteľmi futbalisti prvoligového Helliusu, ktorí najmä vďaka zásluhe organizátora Roba Šurániho zorganizovali Hellius Cup za účasti desiatich mužstiev, najmä z prvej a druhej ligy.

V slnečnom počasí bojovali tímy o postup do semifinále v dvoch skupinách, kde sa kvalifikovali Hellius, Joga Bonito, Bafuna a Úsvit 87. Finále sa nakoniec odohralo medzi dvoma posledne menovanými, úspešnejší boli futbalisti Bafuny, ktorí si odniesli Hellius Cup. Na treťom mieste skončil tím Joga Bonito a zemiaková medaila ostala hostiteľom z Helliusu.

Súčasťou turnaja boli aj ďalšie sprievodné podujatia, najväčší ohlas malo tradičné kopanie na prázdnu bránu z radov nežnejšieho pohlavia.

Séria turnajov pokračuje aj ďalší víkend, kedy TAMI Aréna privíta Rys Ostrovid Cup.