Banskobystrickí hokejisti a ich fanúšikovia pomohli dobrej veci. Výsledkom ich snahy bude zaistenie špeciálnej stravy pre deti trpiacej podvýživou pod garanciou nadácie UNICEF.

V uplynulú nedeľu odohrali hráči HC ´05 iClinic Banská Bystrica domáci zápas s HK Nitra. Pred zápasom odovzdal hokejový klub do rúk výkonnej riaditeľky Slovenskej nadácie pre UNICEF Márii Sliackej šek v hodnote 2 600 EUR z dražby špeciálnych dresov s logom UNICEF, v ktorých hráči odohrali svoj víťazný mikulášsky zápas s HC Slovan Bratislava.

„Chcela by som sa poďakovať klubu HC ´05 iClinic Banská Bystrica za krásny vianočný darček pre deti v núdzi. Za 2600 EUR vieme zabezpečiť pre deti, ktoré trpia akútnou podvýživou 8 125 vrecúšok špeciálnej terapeutickej stravy, ktorá vylieči z podvýživy v priebehu 4-6 týždňov 54 detí. Ďakujem klubu za spoluprácu a perfektnú atmosféru, ktorú sme si tu na štadióne v Banskej Bystrici počas zápasov mohli vychutnať,“ povedala Mária Sliacka, výkonná riaditeľka Slovenskej nadácie UNICEF.

„Sme radi, že sa nám v spolupráci so Slovenskou nadáciou UNICEF podarilo zorganizovať celú akciu a hlavne podporiť deti, ktoré to skutočne potrebujú. Tešíme sa, že dresy sa fanúšikom páčili a celkový výťažok z dražby sa vyšplhal až na sumu 2 600 €. Chceme sa preto poďakovať všetkým účastníkom dražby, ako aj partnerom BDM group s.r.o. a EverLift Slovakia s.r.o., vďaka ktorým sme tento benefičný zápas mohli zrealizovať a pomôcť tak deťom v núdzi,“ povedal Vladimír Tropp, Obchodný a marketingový manažér HC ´05 iClinic Banská Bystrica.