Po piatkovej prehre s Nitrou si hráči HC 05 pripísali aj napriek bojovnému výkonu ďalšiu prehru. Proti Skalici mohli v závere vydolovať aspoň bod.

HC ’05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly: 42. Heizer (Nemček, Kolba) – 31. M. Bakoš (R. Školiak), 32. Holovič (Jaborník, Barák)
Rozhodovali: P. Jonák – Rovenský, V. Snášel pred 1258 divákmi

Zostavy:
Banská Bystrica
: Slipčenko – Richter, M. Grman, Kubka, Bambúch, Ketner, Novajovský, Predajniansky, Styk – Jabrocký, Češík, Hvila – B. Jankovič, Heizer, Nemček – Lamper, Petro, Lunter – Šimun, Zigo, Michal Hlinka
Skalica
: Kotvan – L. Kozák, Trška, Barák, Gabriš, I. Jankovič, Vyrúbalík, Jaborník, Srnec – M. Bartánus, R. Školiak, M. Bakoš – Kutálek, Stieler, M. Šátek – T. Višňovský, A. Kudrna, Preisinger – J. Jurík, Holovič, R. Konečný

Hneď v úvodných minútach hrali Banskobystričania oslabenie o dvoch hráčov. V ňom mohli inkasovať po strele Školiaka, ktorý minul takmer prázdnu bránu. Tlak Skaličanov našťastie neskončil gólom a potom, čo sa domáci ubránili, zatlačili v ofenzíve. Skórovať mohol Jabrocký, ale skalický brankár Kotvan chytil puk do lapačky. V 12. minúte mohli po chybnom prestriedaní skórovať Záhoráci, ale Školiak pred Slipčenkom prestrelil. V prvej tretine sa hral svižný hokej, ale najmä v poslednej päťminútovke domáci hráči kopili chyby. Paradoxne až dvakrát sa mohlo HC 05 dostať v závere prvej časti do vedenia. Najprv v oslabení nedal veľkú šancu Jabrocký a následne Lamper nastrelil tyč Kotvanovej brány.

Druhá tretina nezačala pre HC 05 ideálne. V 24. minúte mali Skaličania príležitosť samostatného nájazdu, ale Slipčenko jeho pokus vychytal. O niekoľko minút na to sa do samostatného úniku dostal Skaličan Višňovský, ale Slipčenko opäť podržal svoj tím. Banskobystričania vytvorili v druhej tretine tlak na súpera, no ten sa im nedarilo pretaviť do zmeny skóre. Udrelo však na opačnej strane a v 31. minúte sa do vedenia dostali Skaličania zásluhou Bakoša. Obrana HC 05 chybovala a o minútu a pol to bolo po góle Holoviča už 0:2. Domáci následne znervózneli, čo sa prejavilo najmä na rozohrávke.

Tretiu tretinu začali Banskobystričania výborne. Nemček výborne prihral Heizerovi a ten znížil stav na 1:2. V 44. minúte mal veľkú šancu Skaličan Kudrna, ale domáci brankár zachránil tím pred pohromou. HC 05 následne zatlačilo Záhorákov, ale gól nie a nie padnúť. Nepomohla ani 100 sekundová presilovka 5 na 3 v závere stretnutia, ani podpora obecenstva. Banská Bystrica napriek bojovnému výkonu prehrala ďalší domáci zápas.