Aj keď dotáciu Úradu vlády Slovenskej republiky na rekonštrukciu zimného štadióna získalo mesto ešte v závere minulého roka, so samotnými prácami sa začalo až na konci mája. Napokon musí HC  ’05 odkladať viac zápasov, než sa čakalo.

zimny stadionZástupcovia Bytového podniku mesta, ktorému mesto štadión zverilo v súvislosti s potrebou dofinancovať rekonštrukciu aj z ďalších ako dotačných zdrojov, a tiež zástupcovia klubu, pritom základný kameň stavby poklepali už na začiatku marca, počas jedného z posledných zápasov. Na začiatok výstavby sa však čakalo až takmer dva mesiace po skončení sezóny.

Okrem samotnej výstavby novej tribúny sa menilo kompletne i chladenie v oboch halách. Napriek tomu Bytový podnik mesta ešte pred letom predpokladal, že zimný štadión by sa opätovne mohol dostať do užívania v závere septembra, a tak by došlo k preloženiu maximálne dvoch domácich ligových zápasov.

Klub HC ’05 už dávnejšie informoval, že sa so svojimi súpermi dohodol na preložení prvých dvoch zápasov plánovaných na domácom ľade. Práve zápas dohrávaného 2. kola proti Dukle Trenčín 21. októbra, by mal byť prvým, ktorý sa na vynovenom zimnom štadióne odohrá. Podľa pôvodných plánov sa však v Banskej Bystrici malo hrať už 28. septembra proti Skalici. Ako sa uvádza v rozpise na stránke hc05.sk, s tým už ale klub nepočíta.

severna tribuna zimneho stadiona, zimny stadionV hlavnej hale zimného štadióna sa totiž len v nasledujúcich dňoch majú montovať sedačky novej tribúny a zároveň osádzať mantinely. Ešte stále pritom pokračuje hrubá stavba budovy severnej tribúny. Stavebné práce malo oddialiť najmä daždivé leto, ktoré spomalilo niektoré práce. Napriek tomu sa už v hale B, po výmene chladenia, naplno korčuľuje. Ľad by sa mal objaviť aj v hlavnej hale po osadení mantinelov.

Bytový podnik mesta počíta s tým, že k úplnému dokončeniu severnej tribúny spolu so zázemím dôjde až v priebehu budúceho roka. Priestory pre divákov by ale mali byť dokončené v prvej etape a k dispozícii na už vyššie spomenutý zápas v závere októbra.