Domáce stretnutie hokejistov HC ´05 iClinic Banská Bystrica proti HC Košice, ktoré je na programe v stredu 13. februára o 17.30 hod, bude mať zároveň benefičný charakter. Banskobystrický klub už druhý rok po sebe podporuje myšlienku AVONu, ktorá svojou kampaňou bojuje proti rakovine prsníka.

Úvodné buly zápasu vhodí Vladimír Moravčík, úspešný bojovník v thajskom boxe a kickboxe: „Som veľmi potešený, že som dostal takúto možnosť podporiť dobrú vec a zúčastniť sa charitatívnej akcie. Rád som tomu vyšiel v ústrety,“ povedal.

HC ´05 iClinic Banská Bystrica venuje do dražby špeciálnu sadu dresov. Dražba bude zverejnená na našej internetovej stránke www.hc05.sk a taktiež na Facebooku. Celý výťažok poputuje na verejnú zbierku AVON Pochod 2019. Spoločnosť AVON prostredníctvom projektu AVON za zdravé prsia už viac ako 20 rokov informuje verejnosť o tomto ochorení, o možnostiach liečby, no najmä o dôležitosti prevencie. Každoročne prostredníctvom mnohých aktivít bojuje za zdravé prsia. Tento rok sa nesie myšlienka projektu pod heslom „Nie je dôležité čo máš na hlave, ale v srdci“.

AVON organizuje na zvýšenie povedomia problematiky aj AVON Pochod za zdravé prsia: „Cieľom tohto charitatívneho podujatia je starostlivosť o zdravie žien, zvýšenie povedomia verejnosti o tomto ochorení a podpora výskumu v tejto oblasti. Od vzniku projektu sa podarilo vyzbierať viac ako 1,3 milióna EUR, ktoré poslúžili na podporu vzdelávania zdravotníckeho personálu, študentov, zlepšenie kvality života a psychosociálnu podporu žien, kúpu diagnostických prístrojov, operačnej techniky a šírenie osvety v rámci prevencie verejnosti,“ informovala stránka zdraveprsia.sk.

Celá akcia sa koná za podpory RotaryClubu Banská Bystrica Classic, v ktorom sú celej myšlienke a iniciatíve na zorganizovanie dražby špeciálnych dresov v prospech projektu AVON za zdravé prsia všetci naklonení. Rotary Club je spoločenstvom, do ktorého je zapojených 1,2 miliónov mužov a žien, organizovaných v takmer 30 000 kluboch pôsobiacich prakticky vo všetkých krajinách sveta. Rotariáni pripravujú a uskutočňujú množstvo pozoruhodných projektov humanitného, vzdelávacieho alebo kultúrneho zamerania, pričom usilujú prostredníctvom výmenných programov o obohatenie života svojich spoluobčanov na miestnej a medzinárodnej úrovni.