Deň obce vo Vlkanovej otvoria v sobotu ráno hasiči. Cez obed sa bude robiť haruľa, na pravé poludnie odštartujú  bežci a potom príde na rad zábava.

Podstatná časť podujatia vo Vlkanovej sa bude odohrávať na priestranstve pred Obecným úradom. No hasiči sa rozložia na ihrisku pri výškovej bytovke. Hasičské preteky O pohár starostu obce Vlkanová začínajú prezentáciou o 8.00 h. 

Dopoludnie bude patriť aj deťom. Okrem toho, že iste si nenechajú ujsť preteky hasičov, môžu si zajazdiť na koníkoch aj na motorkách, vytvoriť niečo pekné v tvorivých dielňach aj vyblázniť sa na nafukovacom hrade (11.00 – 14.00 h).

Najchutnejšiu haruľu sa pousilujú od 11.00 h pripraviť trojčlenné družstvá, no nielen haruľa bude v sobotu rozvoniavať vo Vlkanovej.  Variť a vypekať sa budú aj rôzne mieste špeciality ako guláš, cigánska, držky, jedlá na grile, palacinky a veľa iných dobrôt. Domáci aj hostia ich môžu koštovať počas celého dňa, bežci si to zrejme nechajú až po skončení pretekov. 

Štvrtý ročník Vlkanovského behu štartuje o 12.00 h spred Obecného úradu, prezentácia bežcov je o 11.00 h. Trasy sú dve – Mini a Maxi. V tej prvej (750 m) budú pretekať rodičia s deťmi do 10 rokov a v druhej (3 km) všetci ostatní. 

Potom nastane čas na zábavu, dobrú hudbu, obľúbené piesne a priateľské stretnutia. Od 16.00 h zahrajú a zaspievajú Duchoňovci, o 18:00 h Olympic Revival, a pred diskotékou, ktorá začína o 21.00 h, treba absolvovať ešte rýchlokurz salsy (20.30 h) . Bude to deň ako vyšitý!

Koncert kapely Hex, ktorá mala v sobotu vystúpiť vo Vlkanovej je zrušený z dôvodu úmrtia  speváka Petra Dudáka.