HandzušÔsmy Slovák zdvihol nad hlavu legendárny Stanleyho pohár určený pre víťazov kanadsko-americkej Národnej hokejovej ligy. Stal sa ním Banskobystričan Michal Handzuš, ktorý tak má právo po prvýkrát priniesť tento pohár pod Urpín.

Oslavy zisku Stanley Cup-u sa uskutočnia vo štvrtok 8. augusta o 17.00 h na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Portál BBonline.sk o tom informovala hovorkyňa banskobystrického magistrátu Martina Kanisová. Práve so samosprávou sa pri organizácii osláv Handzuš spojil. Obyvatelia mesta sa v súvislosti s oslavami musia pripraviť aj na čiastočné dopravné obmedzenia.

Po oficiálnych oslavách si bude môcť Handzuš vytúžený pohár užiť do ďalšieho dňa, kedy sa presunie do Trenčína k jeho spoluhráčovi Mariánovi Hossovi. Vo finále kanadsko-americkej NHL nastupoval Handzuš za Chicago Blackhawks napriek zraneniam. Hneď po skončení sezóny sa podrobil dvom operáciám naraz. Po letnej regenerácii sa vráti späť do Chicaga, kde bude aj v nasledujúcej sezóne obliekať dres jastrabov.