Posledný týždeň banskobystrickým športovcom veľmi neprial. Kým Mareka Hamšíka stále trápi zranenie, hokejistu Handzuša jeho forma.

Marek Hamšík (futbal – SSC Neapol/Taliansko)

HamšíkJeden z lídrov Neapola je stále na maródke. Liečba zapálenej šľachy priehlavkovej kosti  však prebieha podľa plánu. „Marechiaro“ bol cez víkend dokonca na lavičke svojho mužstva. Do hry však ešte nezasiahol. Zverenci trénera Rafaela Benitéza však aj bez Hamšíkovej pomoci jednoznačne zdolali nováčika Hellas Verona 3:0. Najnovšie prestupové špekulácie spájajú odchovanca Jupie Podlavice s anglickým šampiónom Manchestrom United. Uvidíme, či je to len ďalšia kačica alebo sa Marek stane spoluhráčom Rooneyho a spol.

Norbert Gyömbér (futbal – Catania Calcio/Taliansko)

Rodák z Revúcej ma momentálne úplne iné starosti ako jeho slávnejší reprezentačný kolega. Catania bojuje o holé prežitie v Serii A. Cez víkend „slony“ nestačili v dôležitom súboji na Atalantu a naďalej okupujú poslednú priečku. Slovenský stopér zohrieval celý čas len lavičku náhradníkov. Aby toho nebolo málo, nevyšiel im ani pohárový duel so Sienou, ktorej podľahli na domácej pôde zahanbujúco 1:4. Tento zápas už bývalý hráč Dukly Banská Bystrica odohral celý, no prehre zabrániť nedokázal. V Catanii, aj s ohľadom na výsledky, došlo k zmene trénera, keď Luigiho De Cania vystriedal Rolando Maran.

Michal Handzuš (hokej – Chicago Blackhawks/NHL)

Robustný center tento týždeň stratil svoje postavenie v klube. Z druhej formácie sa presťahoval do tretej, tzv. checking line. Stiahol sa aj jeho ice – time. V poslednom stretnutí rodák spod Urpína strávil na ľade len niečo vyše osem minút. Jeho štatistiky zostali nezmenené. V 32 zápasoch nazbieral 10 bodov, za štyri góly a šesť asistencií.

Peter Budaj (hokej – Montreal Canadiens/NHL)

Spoľahlivý náhradník Careyho Pricea zasiahol v tomto týždni na ľad len do jedného stretnutia. Stalo sa tak vo Philadelphii, kde čelil domácim „letcom“. Budaj zastavil 24 striel, no tri puky prekĺzli za jeho chrbát a Montreal prehral 1:3. Pre „Budyho“ to bolo jedenáste vystúpenie v tomto ročníku. Na svojom konte má zatiaľ 5 výhier, 4 prehry a 1 prehru po predĺžení. Dosiahol v nich 92- percentnú úspešnosť zákrokov.

Tomáš Surový (hokej –Dinamo Minsk/KHL)

Tomáš momentálne legionárči v KHL, kde hrá za Dinamo Minsk. Posledných sedem dní predelil kalendár zápasov All Star Game konajúci sa v Bratislave. Preto zverenci slovenského trénera Ľubomíra Pokoviča odohrali iba jeden zápas. Na ten však nebudú spomínať v dobrom, keďže na ľade Yugry prehrali vysoko 6:0. Slovenský reprezentant si pochopiteľne body nevylepšil. Jeho štatistiky sa zastavili na čísle 17, za šesť gólov a jedenásť prihrávok.

Anastasia Kuzminová (biatlon – VSČ Dukla Banská Bystrica/Slovensko)

Naša biatlonistka štartovala v poslednom týždni v 5. kole Svetového pohára v biatlone, ktoré sa konalo v nemeckom Ruhpoldingu. Vo vytrvalostných pretekoch sa rodáčka z ruského Ťumeňu umiestnila na peknej 11. pozícii. O niečo horšie skončila v stíhacích pretekoch o deň neskôr, keď obsadila až 27. miesto. Vo štvrtok sa predstavila aj v talianskej Anterselve, kde v rýchlostných pretekoch v rámci 6. kola Svetového pohára, skončila na šestnástej priečke, a to za ďalšou Slovenkou Janou Gerekovou.