Banskobystričan Marek Hamšík dnes so svojim aktuálnym zamestnávateľom, talianskym futbalovým prvoligovým klubom SSC Neapol, podpísal zmluvu o predĺžení pôsobnosti v tíme minimálne do roku 2015.

Slovenský útočník neskrýval svoju spokojnosť, keď pre oficiálnu stránku klubu povedal: ,,Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo predĺžiť zmluvu. Vždy som hovoril, že Neapol ako mesto a aj ako klub milujem. Cítim, že som súčasťou významného projektu a spoločne môžeme dosiahnuť veľké veci.“ Svoju spokojnosť z Marekovho zotrvania v tíme neskrýval ani prezident klubu Aurelio De Laurentiis, ktorý bol z podpisu zmluvy nadšený: ,,Som rád, že Marek bude aj naďalej obliekať modrý dres. Predĺženie kontraktu je dôkazom, že Neapol to myslí so svojimi plánmi vážne a aj naďalej chce pracovať s talentovanými a mladými hráčmi. Rovnako si to zaslúžia aj naši fanúšikovia.“

23-ročný kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie sa dohodol na predĺžení zmluvy už v priebehu uplynulého mesiaca, k podpisu zmluvy však došlo až dnes. Rodák z Banskej Bystrice a odchovanec miestneho klubu Jupie Podlavice pôsobil aj v Slovane Bratislava, odkiaľ sa neskôr sťahoval do talianskeho Brescia, až nakoniec v roku 2007 zakotvil v Neapole, kde sa usadil a stal hviezdou.