Počas gastronomického festivalu Grilliada, ktorý sa bude konať 18. – 20. mája na Námestí Slobody v Banskej Bystrici, môžete zažiť vystúpenie súboru SĽUK a Mareka Ťapáka naživo.

Nenechajte si ujsť tanečno-divadelné predstavenie súboru, ktoré je vzrušujúcou zmesou tanca, hudby a filmu. Premiéra filmu Tanec medzi črepinami v podaní SĽUK-u a Mareka Ťapáka tohto unikátneho projektu je naplánovaná na jún, divadelné predstavenie plné scénického tanca a sugestívnej hudby si môžete vychutnať už v sobotu, 19. mája na festivale Grilliada v Banskej Bystrici o 21:00 hod.

Tanec medzi črepinami je bilancovaním muža v zrelom veku, ktorý znovu prežíva významné okamihy svojho života, zhmotňuje si svoje sny a predstavy. Krehkosť lásky, sila túžby, bolesť odvrhnutia, horkosť i krása poznania, aj nerovný boj so smrťou i sebou samým lomcujú hlavným hrdinom.

Silné emócie sú pretavené do temperamentných i poetických tanečných obrazov a nehy básnického slova Daniela Heviera. Charizmatická osobnosť Mareka Ťapáka a úžasné zábery slovenskej prírody Pavla Barabáša, podmanivá hudba v spojení s interpretačným majstrovstvom tanečného súboru SĽUK vytvárajú jedinečný príbeh, ktorý srší neskrotnou energiou.

Predstavenie ponúka fascinujúci tanečný zážitok spojený so vzrušujúcou hudbou, strhujúcim tempom, podmanivým rytmom a predovšetkým perfektnými výkonmi interpretov. Vystúpenie, ktoré garantuje zimomriavky, nie je len pre milovníkov folklóru a tanca, ale svojím umeleckým výrazom očarí každého diváka.

Outdoorovú premiéru predstavenia „Tanec medzi črepinami“ Vám prináša Orange Slovensko a agentúra VISIT BB. Vstup bude, podobne ako na celé podujatie, voľný.