Úspešný banskobystrický pretekár Richard Gonda si opäť vyskúša niečo nové a absolvuje ďalší významný krok vo svojej motoristickej kariére. Už tento víkend odjazdí pretek World series by Renault.

Legendárny anglický okruh Silverstone bude tento víkend dejiskom podujatia Svetovej série Renault, na ktorom bude mať zastúpenie aj Banská Bystrica. Predstaví sa na ňom totiž šestnásťročný talent Richard Godna, ktorý bude zároveň aj jediným zúčastneným pretekárom našej krajiny.

foto: autosportfoto.sk

Gonda má pritom ešte len po premiérovej sezóne vo formuly Renault, v rámci ktorej si v súťaži Carpathian cup pripísal celkové druhé miesto v nedávno skončenom ročníku. Jeho výborné schopnosti a dosiahnuté výsledky však zaujali tímových inžinierov natoľko, že hneď po uvoľnení mieste v tíme Křenek Motosport na nasledujúci pretek World series by Renault, siahli ako po najlepšej možnej náhrade práve po mladom Banskobystričanovi. Neodradilo ich od toho ani viacero „papierovačiek,“ ktoré bolo treba vzhľadom k jeho nízkemu veku vybaviť. Jednoducho veria, že Gonda má na to okúsiť World series.

Spomínané preteky, ktorých aktérmi budú práve pretekári sérií, ktoré sa jazdia pod značkov Renault, sa mali pôvodne odjazdiť v októbri na okruhu Zandwoort. Holandské zákony však konanie týchto pretekov pre neprimerane veľký hluk zakazovali, a tak sa ako náhradné riešenie ukázal známy Silverstone. O tom, ako sa na ňom bude Banskobystričanovi Richardovi Gondovi dariť vás budeme informovať.