Quantcast

Blahoželanie a slová vďaky adresoval dnes primátor Peter Gogola hokejistom klubu HC ’05 Banská Bystrica  za ich medailové umiestnenie v extraligovej sezóne 2010/2011.  Na oficiálnom prijatí vo Veľkej sieni mestského úradu sa poďakoval hráčom i  vedeniu klubu za výbornú reprezentáciu Banskej Bystrice. „Verím, že vynikajúce výsledky  vás bude sprevádzať aj v budúcnosti  a som presvedčený, že všetci Banskobystričania sú hrdí na vaše skvelé účinkovanie v najvyššej hokejovej súťaži. Hrdosť na úspechy športovcov  pomáha budovať zdravý lokálpatriotizmus“, povedal primátor Peter Gogola.

V mene hokejistov sa prihovoril kapitán tímu Michal Hudec a následne sa členovia extraligového klubu i pozvaní funkcionári zapísali do Pamätnej knihy mesta Banská Bystrica.

Bronzoví medailisti  za svoj úspech v tretej extraligovej sezóne dostali aj sladký darček – torta so znakom „Baranov“ chutila všetkým. Primátor Peter Gogola ako dlhoročný bubeník zároveň avizoval, že bude iniciovať, v spolupráci so ZUŠ J.Cikkera, vznik bubeníckej  zložky vo fanúšikovskej komunite banskobystrického hokeja i futbalu.