Už je to tak. Prázdniny sa zanedlho skončia, ale zážitky z nich budú v nás rezonovať možno až do budúceho leta. Medzi nimi iste aj spomienky na nové letné priateľstvá, stretnutia… Ozaj, a stretli ste sa aj s Gašparkom? Ten toto leto putoval najmä po strednom Slovensku a rozdával deťom radosť.

Projekt tradičného marionetového divadla Gašparkova cesta, ktorý Divadlo Harry Teater realizuje s finančnou podporou Banskobystrického samosprávneho kraja, sa začal koncom júla na Popradskom kultúrnom lete a pokračoval v Priechode. V auguste Gašparko navštívil deti v obciach Ľubietová, Predajná, Hiadeľ a Ráztoka.

Vo sviatočný štvrtok 1. septembra sa Gašparko vyberie na Španiu Dolinu. Aj na tamojšom čarovnom námestíčku sa odohrá príbeh z dávnych čias ľudových bábkarov, pripomínajúci Anderleho tradičné marionetové divadlo. V rozprávke Gašparko a radca z pekla, v ktorej účinkujú drevené marionety, budete počuť a vidieť aj storočný verklík, čiže flašinet,ktorý ju hudobne sprevádza a dodáva mu krásny starodávny nádych. V predstavení sa dozviete, ako sa Gašparko, vďaka svojmu dôvtipu, postavil proti nespravodlivosti a na ochranu slabších a ako zachránil princeznú Dorotku a kráľa Samuela pred zlým radcom, vyslancom pekla.Predstavenie začína o 15.00 h. Účinkujú: Ján Haruštiak a Gabriela Janková.

Gašparkova letná púť sa skončí zároveň s prázdninami v jeho domovskom DIVADLE POD BALKÓNOM na banskobystrickom sídlisku Rudlová Sásová. Tam sa s ním môžete stretnúť v sobotu 3. septembra o 17.00 h a v nedeľu 4. septembra o 10.30 h. Vstupenky si môžete rezervovať na: 0908 037 762 (SMS).

Projekt Gašparkova cesta finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj a realizuje ho Divadlo Harry Teater.