Futsalový klub MIBA Banská Bystrica sa rozhodol angažovať do klubu posilu, nového športového riaditeľa Ivana Šimka, ktorý ma pomôcť klubu pri dosiahnutí vytýčených cieľov. Momentálne družstvo mužov je na historicky najlepšom treťom mieste v najvyššej súťaži a obidve juniorské mužstvá (U20 a U17) sú zhodne na štvrtom mieste vo svojich súťažiach. 

Prezident klubu Milan Babjak objasnil príchod Ivana Šimka: „Z dôvodu ešte lepšej organizácie v klube a čo najlepšieho umiestnenia klubu v prebiehajúcej VARTA extralige sme začali uvažovať na posilnení realizačného tímu. Z viacerých možností sme sa rozhodli nadviazať spoluprácu s Ivanom Šimkom na základe jeho výsledkov a jeho vízie, ktorú mi prezentoval pri osobnom stretnutí. Verím, že to bol dobrý ťah a že Ivan nám pomôže splniť náš cieľ postúpiť s mužstvom do finále Varta futsal ligy. Tiež chceme dosiahnuť historické umiestnenia oboch juniorských mužstiev U17 a U20. Želám Ivanovi nech sa mu v našom klube darí.“

Nová posila realizačného tímu Ivan Šimko pôsobí od malička pri futbale, či ako hráč, neskôr ako rozhodca a momentálne aj ako funkcionár v MFK Dukla Banská Bystrica. Aktuálne 29-ročný Šimko pôsobil ako futbalista len v mládežníckych tímoch, futbalu sa neskôr viac venoval ako rozhodca a funkcionár. Rozhodcu vo futbale robí už trinástu sezónu, momentálne pôsobí v 3. lige ako asistent rozhodcu. Ako futbalový funkcionár bol dlhé roky súčasťou ŠK Kremnička, jednu sezónu pôsobil v druholigovom Zvolene a najviac skúseností nadobudol v Dukle Banská Bystrica, v ktorej pôsobí už  5 rokov.

Ako poznáte fungovanie futsalového klubu MIBA Banská Bystrica?

Futsalovú MIBU Banská Bystrica samozrejme poznám od jej vzniku a rovnako tak aj jej hráčov, respektíve funkcionárov. Sledoval som, ako sa klub postupne mobilizuje, buduje a napreduje za svojimi cieľmi. Od klubu, ktorý v nedávnej minulosti bojoval o postup medzi elitu sa časom stalo mužstvo najvyššej súťaže, spočiatku tvrdo pracujúce na záchrane v extralige, no dnes je kolektív okolo prezidenta Milana Babjaka a trénerov Richarda Bača a Martina Majlinga natoľko vyzretý, že ciele sú už podstatne odvážnejšie a hlavne vyššie.

Ako sa zrodila spolupráca medzi Ivanom Šimkom a MIBOU Banská Bystrica?

Musím sa priznať, že už pred približne štyrmi rokmi som obdržal prvú ponuku na moje pôsobenie v MIBE, no z dôvodu pracovnej vyťaženosti vo vtedajšej FK Dukla Banská Bystrica, ktorá v tom čase pomaly zostupovala z prvej až do 3.ligy, to nebolo možné prijať. Stále som však bol na domácich zápasoch a v súčasnej sezóne som klubu vypomáhal aj pri organizovaní domácich zápasov. V úvode kalendárneho roka 2020 ma prezident Milan Babjak oslovil s ponukou pôsobiť v MIBE vo funkcii športového riaditeľa. Môj zamestnávateľ MFK Dukla mi po určitých jednaniach dal zelenú a tak som ponuku od pána Babjaka prijal.

Čo očakávate od pôsobenia v klube?

V MIBE budem robiť všetko pre to aby sme v súčasnej sezóne dosiahli historicky najvyššie miesto v extralige.  To je aj jedna z vecí, pre ktoré som v MIBE, pretože ja mám rád výzvy a MIBA určite výzvou je.

Čo bude vašou úlohou v klube?

Mojou úlohou je zabezpečiť celkový chod klubu a teda to aby nikto či už spomedzi hráčov alebo trénerov nepociťoval nedostatok niečoho, aby sa tu každý cítil dobre, no zároveň aby zo seba odovzdal všetko, čo vie. A naši hráči toho vedia veľa, o tom som presvedčený. Mužstvá pracujú veľmi dobre, všetky naše kategórie sú v horných častiach tabuľky, no hlavne v mládeži ja osobne pociťujem mierny nedostatok hráčov, z čoho vyplýva nižšia konkurencia v tíme a v konečnom dôsledku by to mohlo mať zlý vplyv na výkony a vývoj hráčov. Určite sa budem snažiť zapracovať aj na doplnení mládežníckych tímov, no väčšinový výdaj energie ide pochopiteľne na našu výkladnú skriňu – naše „áčko“. Tam si chceme vybojovať účasť vo finále a nemôžme to nechať len tak na náhodu, okolo mužstva nás čaká veľa práce. Musíme sa však aj viac priblížiť fanúšikom, pritiahnuť ich na tribúnu, pretože bez podpory z hľadiska to ide ťažko. My to vieme, no možno málo fanúšikov si uvedomuje, že aj oni sa podieľajú na úspechoch klubu, po ktorých tak všetci bažíme.