MIBA v sobotu 21. januára cestovala do Žiliny, kde ich čakal zápas s DOXX-om. V domácom stretnutí Bystričania zvíťazili 2:1 a v odvete chceli opäť bodovať naplno.

KSF DOXX Žilina – MIBA Banská Bystrica 1:5 (1:2)
Góly: Padych – Willwéber 2, Giertl M., Zehnal, Andraščík, ŽK: Čief, pred 30 divákmi rozhodovali Zacher a Ďurina.

Ilustračné foto: Marek Odaloš

Úvod stretnutia patril domácim, ktorí mali loptu pod kontrolou. Hostia spočiatku pôsobili ospalým dojmom, za čo boli potrestaní v 9. minúte gólom domáceho Padycha.  MIBA postupne zlepšovala hru. V 14. minúte po chybnej rozohrávke domácich sa dostala lopta k Willwéberovi, ktorý strelou z diaľky prekonal domáceho brankára Cesneka. Hostia pozornou defenzívou  nepúšťali domácich do vyložených šancí a hrozili z protiútokov, po jednom z nich sa v 18. minúte po individuálnej akcii presadil M. Giertl, ktorý uzavrel polčasový stav na 1:2.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Domáci sa pokúšali o vyrovnanie najmä častejšou streľbou. MIBA naďalej pozorne bránila a vyrážala do rýchlych protiútokov. V 26. minúte po presnom vyhodení Filadelfiho, Willwéber zvýšil na 1:3 svojim druhým gólom v zápase. Domáci naďalej dobývali bránku hostí, ale bez gólového efektu. V 31. minúte Andraščík zachytil rozohrávku domácich a po samostatnom prieniku zvýšil na 1:4. V predposlednej minúte Bystričania strelili piaty gól,  po akcii Kollára so Zehnalom druhý menovaný skóroval.

Vyjadrenie po zápase:
Ondrej Výboh (vedúci MIBA Banská Bystrica): „Do zápasu s Doxx-om sme nastúpili s cieľom bodovať naplno. Od úvodného hvizdu nás domáci zatlačili z čoho pramenil úvodný gól zápasu. Od tohto momentu sme začali hrať lepšie, disciplinovane sme bránili a hrozili rýchlymi protiútokmi. V prvom polčase sa nám podarilo dvomi gólmi otočiť nepriaznivý stav. V druhom polčase sme pokračovali v pozornom bránením a postupne sme strelili ďalšie tri góly. Vo vyrovnanom zápase sme boli efektívnejší, a to rozhodlo o našom víťazstve.“

MIBA sa víťazstvom posunula v tabuľke Openligy na tretie miesto. Najbližší zápas bystrickí futsalisti odohrajú 3. februára v domácom prostredí v ŠH Badín, kde privítajú Futbalshop Nové Mesto nad Váhom v súboji o druhú priečku. Prvý vzájomný zápas vyhral Futbalshop 6:1.

Ostatné výsledky:

ŽFA ŽIRAFA Žilina – FK DRAGONS Podolie 6:7 (3:3)
Góly: Pagáč 3, Ďuratný, Zemiak, Stalmašek – Bobocký R. 2, Bobocký T., Sedlák, Halan, Halas, Směřička, ŽK: Šebík, 50 divákov, rozhodovali: Remeň, Janíček.

FUTBALSHOP Nové Mesto nad Váhom – Benfica Gemm Čadca 1:5 (1:1)
Góly: Hikel – Tlelka 3, Jaroš, Baláž, ŽK: Gardian (NMnV), 200 divákov, rozhodovali: Behančin, Botka