Futsalisti MIBA Banská Bystrica v piatok 17. marca večer zakončili základnú časť extraligy na palubovke bratislavskej Pineroly. V zápase aj viedli a neskôr zmazali dvojgólové manko, ale napokon nebodovali.

V 4. minúte poslal Pinerolu do vedenia bývalý hráč MIBY Matúš Kyjovský, ktorý doklepol loptu do brány po prihrávke z pravej strany – 1:0. Hostia odpovedali v 7. minúte, keď si Filip Rafanides na pravej strane vymenil loptu s Michalom Čiefom a našiel pred bránou presne zakončujúceho Petra Vajdu – 1:1. Bystričanov poslal do vedenia v 10. minúte brankár Tomáš Mičuda, ktorý si naviedol loptu z ľavej strany na os ihriska a vystrelil presne k pravej tyči domácej brány – 1:2.

Pinerola však ešte do prestávky otočila priebežný stav. Krátko po góle MIBY sa presadil prudkou strelou Kyjovský, ktorý tak pridal svoj druhý gól – 2:2. V 15. minúte sa ujala prízemná strela z ľavej strany k bližšej tyči v podaní Patrika Chamillu. Bratislavčania po zmene strán odskočili na 4:2, keď po kombinácii na jeden dotyk pred bránou skóroval Marek Buzek. Hráči MIBY sa však vrátili do zápasu.

V 32. minúte sa z priameho kopu presadil Vajda, ktorý v 37. minúte skompletizoval hetrik, keď si nabehol pred bránu na prihrávku od kapitána Mariána Hudeka z pravej strany a vyrovnal na 4:4. Posledné slovo však mala domáca Pinerola. V 38. minúte sa medzi strelcov hetriku zaradil aj Kyjovský, ktorý po rohovom kope z pravej strany rutinérsky zakončil – 5:4. Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa vo štvrťfinále play-off stretnú s Košicami.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Posledný zápas základnej časti sme v Bratislave odohrali opäť v mierne oklieštenej zostave, čomu sme prispôsobili aj taktiku. V prvom polčase sme sa snažili hrať čo najviac s vysunutým brankárom Mičudom. Tento variant sa nám darila, no súper bol gólovo efektívnejší. V druhom polčase sa postavil do našej brány Pecho a Mičuda vypomáhal chalanom v poli ako hráč, čo sa nám tiež ukázalo ako zaujímavý variant, ktorý sme vyskúšali už v minulom zápas doma proti Žiline. Gólovo sa však najprv presadil súper, no následne sme dvomi gólmi Vajdu vyrovnali. Rozhodujúci moment prišiel dve minúty pred koncom, keď sme urobili hrubú chybu pri rohovom kope súpera a náš bývalý hráč Kyjovský rozhodol o víťazstve domácich. Z Bratislavy sme tak odchádzali bez bodu, hoci by zápasu svedčila minimálne remíza. V najbližšom zápase už začneme play-off a verím, že do Košíc pôjdeme konečne v plnej zostave, keďže s týmto súperom môžeme uhrať určite vyrovnané zápasy a pomýšľať aj na postup do semifinále.“

Niké Futsal Extraliga – 18. kolo – piatok 18.03.2023, 20.30 h – ŠH Dukla na Štiavničkách

Pinerola 1994 Futsal Academy – MIBA Banská Bystrica 5:4 (3:2)

Góly: 4., 11. a 38. Kyjovský, 15. Chamilla, 26. Buzek – 7., 23. a 37. Vajda, 10. Mičuda. ŽK: 25. Rafanides (MIBA). Rozhodovali: Botka – Antalík, Bublávek. Diváci: 50.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Mičuda (21. Pecho) – Kršák, Solárik, Hudek (C), Vajda, Rafanides, Čief, Samson.