Futsalisti MIBA Banská Bystrica sa takmer postarali o prekvapenie. Na palubovke víťaza posledných štyroch ročníkov extraligy vyhrávali až do záverečných minút, ale tlak favorizovaného Lučenca napokon neustáli.

Domáci otvorili skóre stretnutia v 8. minúte, keď Róbert Greško v prečíslení troch proti jednému prihral vľavo a Brazílčan Franklin Lemos Diniz trafil odkrytú časť brány – 1:0. V 19. minúte zvýšil na 2:0 kapitán Mimelu a reprezentant Severného Macedónska Igor Leovski, ktorý po Greškovej prihrávke z autu z prvej z osi ihriska prestrelil Pavla Pecha v bráne hostí. V poslednej minúte prvého polčasu však MIBA znížila späť na rozdiel jediného gólu, keď sa po prihrávke Filipa Kaľavského z ľavej strany presadil pred bránou Filip Rafanides – 2:1.

Bystričania hneď v úvode druhého dejstva vyrovnali na 2:2. Kaľavský prihral na ľavé krídlo Rafanidesovi, ktorý z prvej naservíroval loptu na zadnú tyč, kde zakončil do odkrytej brány Lukáš Riša. Hostia pokračovali v bojovnom výkone a v 25. minúte sa dostali do vedenia, keď Kaľavský po štandardnej situácii prestrelil všetkých brániacich hráčov Lučenca – 2:3. V 28. minúte išla MIBA už do 2-gólového vedenia. Patrk Tužinský prihral šikovne pätičkou na ľavú stranu voľnému Stanislavovi Kršákovi, ktorý strelou od pravej tyče brány domácich zvýšil na 2:4.

Zdalo sa tak, že majster môže stratiť prvé body v sezóne, ale futsalisti Lučenca v záverečnej 10-minútovke preukázali svoju kvalitu. V 32. minúte naviedol Leovski loptu cez stred ihriska a vypálil prudko k pravej tyči brány hostí – 3:4. V 34. minúte mali domáci po Rišovej ruke k dispozícii penaltu, avšak Dominik Ostrák trafil brvno. V 38. minúte sa už ale Mimelu podarilo vyrovnať, keď z uhla z ľavej strany vystrelil presne do horných poschodí Pechovej svätyne Brazílčan Washington. Hráči Lučenca napokon dokonali obrat v samom závere, keď Leovski v poslednej minúte duelu premenil pokutový kop po Kaľavského faule pred bránou, a skompletizoval tak hetrik – 5:4.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Peter Vajda, kapitán MIBA Banská Bystrica: „Na zápas sme boli veľmi motivovaní, ako vždy proti Lučencu. Tieto zápasy máme vždy vybičované, snažíme sa užiť si ich a bojovať jeden za druhého, čo sme v prvom polčase plnili. Dovolím si tvrdiť, že v prvom polčase sme boli lepší a naším aktívnym napádaním sme si vytvárali šance. Škoda opäť koncu druhého polčasu, kedy sme to neudržali, ale tlak Lučenca bol naozaj veľký. Žiaľ, neustáli sme ho aj napriek vynikajúcemu výkonu Paliho Pecha v bráne. Aj napriek prehre musím povedať, že som hrdý na mužstvo, aký výkon sme podali. Ukázali sme, že sa dá hrať s každým. Tento zápas mal parametre play-off. Keď budeme takto makať aj ďalej, tak futsal nám to vráti.“

Stanislav Kršák, strelec štvrtého gólu MIBY: „Zápas v Lučenci sa mi hodnotí veľmi ťažko. Pred zápasom sme si povedali, že sme partia a keď každý necháme na palubovke srdiečko a bojovnosť, tak tu môžeme uspieť. Keby mi pred zápasom niekto povie, že uhráme takýto výsledok, tak ho beriem, ale podľa priebehu nás to veľmi mrzí, lebo sme si zaslúžili zobrať nejaký bodík. Ja len poviem, že chalanom ďakujem za to, že dali do zápasu srdiečko. Budeme takto pokračovať aj ďalej a získame aj nejaké body. Chcel by som pozvať aj našich fanúšikov na najbližší domáci zápas, ktorý odohráme v najbližší piatok.“

Niké Futsal Extraliga – 7. kolo – piatok 10.11.2023, 19.00 h – Lučenec

Mimel Lučenec – MIBA Banská Bystrica 5:4 (2:1)

Góly: 8. Diniz, 19., 32. a 40. (pen.) Leovski, 38. Washington – 20. Rafanides, 21. Riša, 25. Kaľavský, 28. Kršák. ŽK: 28. Kršák, 30. Kaľavský. Rozhodovali: Budáč – Marko. Diváci: 500.

Zostava Mimel Lučenec: Kušnír (Mikuš) – Marík, Ostrák, Varšo, Belaník, Leovski (C), R. Greško, Washington, Diniz, Moreno, Lacko, Jashari, Čeřovský.
Tréner: M. Berky.

Zostava MIBA Banská Bystrica: Pecho (Šimo) – Čief, Vajda (C), Kršák, Solárik, Tužinský, Rafanides, Riša, Kaľavský.

6 1 0 5 16:34 3

Nasledujúci zápas odohrajú futsalisti MIBA Banská Bystrica na domácej palubovke v Športovej hale Dukla, kde v piatok 17. novembra o 20.00 h privítajú Nové Zámky.