Banskobystrickí futsalisti odohrali v utorok 5. apríla od 19.30 h v Leviciach stretnutie 14. kola najvyššej slovenskej futsalovej súťaže. Z duelu, v ktorom hráči MIBA Ridop po gólovej prestrelke remizovali, vám prinášame aj hodnotenie trénera Martina Majlinga.

Futsalisti MIBA Ridop Banská Bystrica odohrali súťažný zápas po vyše mesiaci, keďže pred súbojom v Leviciach sa naposledy predstavili ešte 4. marca v Nových Zámkoch. Hostia vstúpili do zápasu výborne, keď sa už v 1. minúte presadil kapitán Filip Rafanides, ktorý v 7. minúte pridal aj svoj druhý presný zásah – 0:2. Levičania však dokázali zmazať manko ešte do prestávky, keď v 12. minúte znížil na 1:2 Szabolcs Jakubík a v 18. minúte vyrovnal na 2:2 Patrik Chamilla.

V úvode druhého polčasu prinavrátil Bystričanom vedenie (2:3) Marek Belaník, ale domáci dokázali opäť odpovedať, tentokrát zásahom Tomáša Bielika. V predposlednej minúte zápasu sa Levice po prvýkrát ujali vedenia, keď sa zo štandardnej situácie presadil Matúš Budovec – 4:3. Mužstvo MIBA Ridop sa tak odhodlalo k power-play a v 40. minúte vyrovnal na 4:4 tvrdou prízemnou strelou Belaník. V bláznivej poslednej minúte stretnutia padli ešte dva góly. Takmer ihneď po rozohrávke mali k Levice k dispozícii autový kop a priamou strelou, aj s prispením teču Belaníka, skóroval na 5:4 kapitán domácich Viliam Rakica. V samom závere však, opäť pri power-play hostí, vystrelil presne pod brvno Belaník, ktorý tak spečatil hetrik a zachránil pre Bystričanov aspoň bod.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Na zápas po 5-týždňovej pauze sme nastupovali v mierne oklieštenej zostave. Vedeli sme, že v Leviciach to nebude ľahký zápas, čo sa aj naplnilo. I keď nám úvod zápasu vyšiel, súper mal počas celého stretnutia veľké množstvo štandardných situácií, ktoré má výborne zvládnuté. Najmä pri nich sa prejavila sila domácich a museli sme sa mať v defenzíve pri týchto situáciách na pozore. V druhom polčase sme opäť začali aktívne, ujali sme sa vedenia Belaníkom, no potom opäť začali domáci tlačiť najmä zo štandardiek. Po vyrovnávajúcom góle sa začal hrať viac otvorený futsal s množstvom vyložených šancí na obidvoch stranách, kedy sa zaskveli obidvaja brankári. Táto fáza zápasu bola pre divákov vzrušujúca, no pre nás trénerov infarktová. S predvedenou hrou však nemôžem byť spokojný, keďže sme striedali dobré momenty s pasážami bez kvalitnej futsalovej medzihry. Verím však, že sa dostaneme do lepšieho zápasového tempa už v piatok doma proti Košiciam a príde nás povzbudiť čo najviac fanúšikov.“

1. SLF – 14. kolo – utorok 05.04.2022 – Levice

Futsal Team Levice – MIBA Ridop Banská Bystrica 5:5 (2:2)

Góly: 12. Jakubík, 18. Chamilla, 26. T. Bielik, 39. Budovec, 40. Rakica – 1. a 7. Rafanides, 22., 40. a 40. Belaník. ŽK: 32. Vajda, 39. Krištofík. Rozhodovali: Peško – Matula, Kováčik. Diváci: 150

Zostava Futsal Team Levice: E. Bielik – Švec, Chamilla, Rakica (C), T. Bielik, Jakubík, Adami, Budovec, Macho, Kúdela. Tréner: M. Chudý

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: Pecho (Mičuda) – Belaník, Krištofík, Vajda, Kyjovský, Kaľavský, Rafanides (C), Čief. Tréner: M. Majling