Banskobystrickí futsalisti odohrali v piatok 4. marca od 20.00 h stretnutie 16. kola najvyššej slovenskej futsalovej súťaže v Nových Zámkoch.

Domáci išli do vedenia už v 3. minúte, kedy sa strelecky presadil Adrián Procháczka – 1:0. Bystričania otočili priebežný stav ešte do polčasu, keď v 10. minúte vyrovnal na 1:1 kapitán Filip Rafanides a v závere prvého dejstva poslal hostí do vedenia 1:2 Marek Belaník. Novozámčanom sa podarilo vyrovnať na 2:2 v úvode druhej polovice zápasu gólom z halovky Viktora Kráľa po štandardnej situácii. Domáci si prinavrátili vedenie v 27. minúte, keď sa presadili opäť po štandardke. Autorom gólu na 3:2 bol Marcel Marík.

Mužstvo MIBA Ridop sa následne odhodlalo k hre s vysunutým brankárom Tomášom Mičudom, čo tím Nových Zámkov využil a po góloch Martina Kováča a kapitána Patrika Moldu viedol už 5:2. Hostia sa však nevzdali a hrou bez brankára sa pokúsili o obrat. V 38. a 39. minúte sa strelecky presadil Marek Belaník, ktorý tak skompletizoval hetrik a znížil na 5:4. V poslednej minúte zápasu vydoloval pre Bystričanov aspoň bod za remízu 5:5 Michal Čief. Keďže banskobystrickí futsalisti v Nových Zámkoch nebodovali naplno, v tabuľke 1. SLF ich na 2. mieste vystriedal tím Podpor Pohyb Košice.

Martin Majling, tréner MIBA Ridop Banská Bystrica: „Na zápasy do v Nových Zámkov sa nikdy netešíme. Nie však kvôli súperovi, ale kvôli gumenému povrchu, na ktorom sa prakticky nedá hrať rýchly kombinačný futsal. Navyše nastúpiť na stretnutie pol hodinu po tréningu hádzanárov bolo definitívnym krížom nad pekným futsalom. Úvodný polčas nám vôbec herne nesadol, chýbala naša kombinačná hra, nevedeli sme sa vyrovnať s povrchom a hoci sme viedli 2:1, herne sme sklamali. Paradoxne, v druhom polčase sa naša hra výrazne zlepšila, no bohužiaľ, naše nepremenené šance súper potrestal po dvoch góloch zo štandardných situácii. Ďalšie dva pridal počas našej hry s brankárom Mičudom na polovici súpera. Až tri minúty pred koncom, keď sme sa odhodlali k power-play s Kyjovským ako hrajúcim brankárom, sa nám podarilo streliť tri góly, a nakoniec sme teda zachraňovali len bod. Z celého zápasu mám rozpačité pocity. Mrzí ma aj kvôli domácim to, že musia hrať domáce zápasy na takomto povrchu. Celú situáciu dokresľuje fakt, že z 10 gólov padol len jeden futsalový po kombinačnej akcií. Strata dvoch bodov mrzí, no musíme sa už sústrediť na dôležitý zápas proti Košiciam, ktorý odohráme v piatok 18. marca na domácej palubovke a verím, že nás príde podporiť čo najviac fanúšikov.“

1. SLF – 16. kolo – piatok 04.03.2022 – Nové Zámky

MŠK Mayerson Nové Zámky – MIBA Ridop Banská Bystrica 5:5 (1:2)

Góly: 3. Procháczka, 22. Kráľ, 27. M. Marík, 34. Kováč, 37. Molda – 10., 38. a 39. Belaník, 19. Rafanides, 40. Čief. Rozhodovali: Cisko – Marko, Nagy. Diváci: 80

Zostava MŠK Mayerson Nové Zámky: Lengyel – R. Marík, Petík, Molda (C), Komora, Procháczka, M. Marík, Kováč, Kráľ.

Zostava MIBA Ridop Banská Bystrica: Mičuda (Pecho) – Belaník, Krištofík, Hudek, Vajda, Kyjovský, Kaľavský, Rafanides (C), Čief, Tužinský. Tréner: M. Majling