MIBA Banská Bystrica odštartovala druhú polovicu prebiehajúceho ročníka Openligy zápasom v Žiline, kde si zmerala sily s miestnym klubom ŽFA Žirafa Žilina. Banskobystričania chceli v tomto stretnutí prerušiť negatívnu sériu a zaknihovať prvé body na pôde Žirafy.

ŽFA Žirafa Žilina  – MIBA Banská Bystrica  11:4 (2:3)

Góly: F. Brezničan 4, L. Ďuratný 3, K. Gábor 2, E. Novisedlák, M. Greschner – R. Greško 2, P. Prikryl, P. Výlupok. ŽK: E. Novisedlák – P. Prikryl, P. Výlupok, L. Riša. 50 divákov. Rozhodovali: Matula, Zacher.

DSC_9294Od úvodu zápasu boli aktívnejší hostia, ktorí držali častejšie loptu vo svojej moci. Kombináciami sa snažili vytvoriť si príležitosti na ohrozenie brány domácich, ale tí úspešne odolávali a v 3. minúte sa ujali vedenia. V tej istej minúte sa však presadil aj Prikryl a začínalo sa odznova. Obraz hry sa ani v nasledujúcich minútach veľmi nezmenil. Domáci futsalisti boli aj napriek menšiemu držaniu lopty v útoku nebezpečný, čo potvrdili v 17. minúte svojím druhým gólom. MIBE sa však nepriaznivý stav podarilo otočiť zásluhou dvoch gólov Greška v poslednej minúte prvého polčasu.

Prvopolčasové vedenie však Banskobystričania dlho neudržali, keď už po dvoch minútach bolo vyrovnané. V nasledujúcich desiatich minútach MIBA inkasovala ďalších šesť gólov. Domáci predčili hostí najmä v osobných súbojoch, po ktorých sa poľahky dostávali do zakončenia. Banskobystričanom sa podarili znížiť po presnej strele Výlupka na 9:4, no do konca zápasu pridali Žilinčania ďalšie dva presné zásahy. Banskobystrickej MIBE sa tak nepodarilo prelomiť negatívnu bilanciu so ŽFA Žirafou Žilina na jej palubovke, z ktorej odchádzala opäť bez bodu.

Ostatné výsledky:

FK Dragons Podolie – FC Bulls Divus Trnava 10:4 (5:1)
FK K_Corp Poprad – FSC Prievidza 3:1 (1:1)

Najbližší zápas odohrá MIBA už tento piatok 23. januára v športovej hale Badín proti Púchovčanom od 19.30 h.

Juniori s bilanciou 1 víťazstvo, 1 remíza a 1 prehra

V stredu juniori cestovali na dvojzápas do Žiliny (ŽFA). V prvom stretnutí narazili na Košice, kde viedli do polčasu najtesnejším rozdielom. V závere zápasu Košice pri hre bez brankára pätnásť sekúnd pred koncom vyrovnali na konečných 3:3.

MIBA Banská Bystrica U19 – Grizzly Košice U19 3:3 (2:1)
Góly: P. Klačan, O. Malík, D. Vozár – M. Klimko, E. Lukáč, A. Fedor. Bez kariet. Rozhodovali: Matula, Behančin.

V druhom stretnutí si mladíci z MIBY poradili so svojim súperom a do tabuľky si pripísali druhú výhru.

MIBA Banská Bystrica U19 – FK Prešov U19 4:2 (2:2)
Góly: P. Klačan 3, O. Malík – M. Hudáček, M. Holomáň. ŽK: S. Prokaj – F. Bednár, M. Hudáček. Rozhodovali: Matula, Behančin.

Komentár po zápasoch pridáva tréner MIBA Banská Bystrica U19 Martin Majling: „Prvý zápas z dvojzápasu proti družstvám z východu republiky sme začali proti Košiciam nešťastne, kde sme inkasovali prvý gól. Našťastie sme do polčasu otočili skóre, kde sa po nacvičenom signálu z rohu presadil Malík a následne aj Klačan. V druhom polčase síce po našej chybe súper vyrovnal na 2:2, no opäť sme išli do vedenia zásluhou šťastného gólu Vozára. V závere stretnutia sme dobre odolávali v hre súpera bez brankár, keď sme ho nepustili k ohrozeniu brány. Bohužiaľ keď sa zdalo, že zápas dotiahneme do víťazného konca, 15 sekúnd pred koncom stretnutia sme inkasovali vyrovnávajúci gól.

V druhom zápase sme proti Prešovu začali dobre, keď po faule na Hrušku premenil pokutový kop Klačan. Súper nám však onedlho vyrovnal, no naše vedenie opäť prinavrátil Klačan. Rozhodujúci moment prvého polčasu však prišiel v poslednej minúte, keď sme stratili loptu pri prečíslení troch proti dvom a z následného protiútoku sme inkasovali vyrovnávajúci gól. V druhom polčase sme hrali aktívne v útočnej fáze a v obrane zodpovedne, čo sa nám oplatilo, keď Klačan z priameho kopu zariadil vedenie 3:2. Od tohto momentu sme sa viac sústredili na obranu a súperovi sme nedovolili ohrozenie našej brány. Naopak, pri záverečnom tlaku súpera výborne zabojoval Malík a krásnym zakončením potvrdil naše zaslúžené víťazstvo 4:2. V dvojzápase sme teda získali 4 body najmä zásluhou bojovnosti a nasadeniu chalanov a tiež vďaka väčšej taktickej vyspelosti oproti úvodnému decembrovému dvojzápasu. Nebyť nešťastného záveru prvého zápasu, chalani mohli získať šesť bodov, ktoré by si podľa môjho názoru zaslúžili.“

ŽFA Žirafa Žilina U19 – FK Prešov U19 4:3 (1:2)
ŽFA Žirafa Žilina U19 – Grizzly Košice U19 4:1 (2:0)

V piatok juniori opäť cestovali na palubovku ŽFA, kde odohrali predzápas dospelých. V úvodných minútach nepremenili dve vyložené šance a súper ich potrestal dvomi rýchlymi gólmi. V ďalšom priebehu opäť Bystričania nepremenili dve tutovky a následne opäť Zilinčania trestali dvomi presnými zásahmi, 4:0. Do druhého polčasu mladíci vstúpili s tým, že sa pokúsia niečo urobiť s nepriaznivým stavom, no v zápase im nebolo dopriate streliť gól, ktorý by ich naštartoval ku ďalším. Domáci pridali postupne ďalšie tri presné zásahy a o jediný gól MIBY sa postaral Peniak. V stretnutí rozhodol úvod, ktorý poznačil celý priebeh diania na palubovke.

ŽFA Žirafa Žilina U19 – MIBA Banská Bystrica U19 7:1 (4:0)