Seniorskí futsalisti MIBY B. Bystrica mali na programe posledné tri kolá. Hlavne prvý duel s Púchovom značil atraktívny súboj, pretože sa hralo o druhú priečku tabuľky. Naopak juniorskí hráči sa vo svojej súťaži pohybovali v pokojných stredných vodách.

Seniori

15. kolo_DSC1389

V Púchove sa hral zápas o druhé miesto, čo bolo vidieť počas celého stretnutia. V prvom meraní síl Bystričania vyhrali na domácej palubovke 5:0.

Forever Mesto Púchov – MIBA Banská Bystrica 6:5 (3:0)

Góly MIBA: Giertl V., Giertl M., Andraščík, Prikryl, Ondrejka. ŽK: Giertl V., Filadelfi

Zostava MIBA: Filadelfi „K“ (Butáš) – Prikryl, Andraščík, Kútik, Zehnal, Giertl M., Giertl V., Výlupok, Ondrejka

Od začiatku zápasu boli obidve mužstvá aktívne a v malej hale si dokázali vypracovať dostatok šancí. Prví udreli domáci, ktorí otvorili skóre po dorážke z nepriameho kopu. Táto minúta bola pre Púchovčanov veľmi efektívna, pretože v krátkom čase pridali ďalšie dva góly. Tento fakt prinútil hostí, aby si zobrali time-out. Od tohto momentu Bystričania zavelili do útoku a postupne preberali iniciatívu v zápase do svojich rúk. Do polčasu však po viacerých sľubných šanciach MIBY ostalo skóre nezmenené.

Druhý polčas sa niesol v odhodlaní hostí vyrovnať pre nich nepriazniví výsledok. K tomu sa priblížili vďaka gólu na 3:2. Domáci mali na konte päť akumulovaných faulov a postupne sa na nich preukazovala kondičná nepripravenosť. Hostia naďalej pokračovali vo svojej aktívnej hre, no po dvoch smolných inkasovaných góloch , takzvaných „vlastencoch“, museli ešte pridať, ak chceli pomýšľať na bodový zisk. Obidve mužstvá pridali ešte po jednom presnom zásahu. Hostia mali výhodu desaťmetrového kopu, ktorý však ostal nepremenený. MIBE sa podarilo streliť gól na 6:4 a vykresať tým iskierku nádeje. Dokonca ešte ostávali necelé 3 minúty. Za tohto stavu sa hráči MIBY odhodlali hrať powerplay, vďaka čomu ešte strelili kontaktný gól. Vzhľadom na uplynutie času snaha a prevaha Bystričanov nakoniec nebola odmenená ani jedným bodom. Zápas mal vysokú úroveň.

16. kolo

MIBA Banská Bystrica – Futbalshop Nové Mesto nad Váhom 5:0 kontumačne, hostia nepricestovali na zápas.

17. kolo

Na posledný zápas tohto ročníka Open ligy cestovali banskobystrickí futsalisti do Žiliny, kde sa stretli s mladíkmi z Doxx-u. Doposiaľ domáci nikdy vo vzájomných zápasoch nevyhrali, túto sériu chceli prelomiť.

KSF DOXX Žilina – MIBA Banská Bystrica 9:7 (5:2)

Góly: Tkáčik 4,Holák 2,Wtorek 2,Gavrilov – Andraščík 3, Giertl V. 2, Majling, Vylúpok. ŽK: D. Tkáčik – R. Filadelfi, P. Prikryl, P. Výlupok. ČK: P. Výlupok (Banská Bystrica). Pred 50 divákmi rozhodovali: Rogoň, Gajdošík

DOXX: Sedliak, Surovčík – Holák, Halama, Tkáčik,Kudelka – Gavrilov „K“, Wtorek, Lazar, Drexler, Chodelka
MIBA: Filadelfi – Giertl V., Giert M., Čief, Kútik, Majling „K“, Prikryl, Výlupok, Andraščík

Do zápasu vstúpili Bystričania proti mladíkom zo Žiliny s ľahkosťou, čo vyústilo k dvom gólom, a to ešte mohli pridať ďalšie. Od inkasovaného druhého zásahu domáci začali hrať aktívnejšie, vysokým pressingom nútili Bystričanov robiť chyby, ktoré domáci trestali gólmi v sieti Filadelfiho. Do polčasu Doxx strelil päť gólov a do kabín išli s trojgólovým náskokom.

Do druhého polčasu vstúpila MIBA aktívne a zápas mali vo svojich rukách. Dokázali vyrovnať a dokonca mali šancu strhnúť vedenie na svoju stranu, len nepremenili desaťmetrový trestný kop. Na druhej strane hráči Žiliny využil možnosť desaťmetrového  kopu po prísne odpískanom šiestom faule hostí. O malú chvíľu neskôr domáci strelili siedmy gól a hostia sa odhodlali k hre bez brankára. Dvakrát sa Bystričanom podarilo znížiť na rozdiel gólu, ale vytúžený vyrovnávajúci gól nepadol. V závere ešte domáci hráč kozmeticky upravil zápasové skóre na 9:7.

Zápas mal veľmi dobrú úroveň, pre divákov musel byť atraktívny, najmä dramatický záver. Bystričania zaknihovali v poslednom zápase tohto ročníka Open ligy prehru a v konečne tabuľke im patrí bronzová priečka.

Pohár za tretie miestoMartin Majling (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Na posledný zápas sezóny do Žiliny sme cestovali s istotou konečného tretieho miesta v tabuľke bez ohľadu na výsledok zápasu. V úvode stretnutia sme hrali pekný kombinačný futsal a rýchlo sme išli do vedenia 2:0, paradoxne tento vývoj nám uškodil, keďže sme poľavili v aktivite a súpera možno trochu podcenili, čo dokázal v druhej polovici prvého polčasu dokonale využiť a otočiť na 2:5, keď sme sa dopustili množstva individuálnych i taktických chýb. Do druhého polčasu sme nastúpili agresívnejšie, čím sme vytvárali na súpera tlak a postupne sme sa dostali opäť do zápasu a dotiahli sa na skóre 4:5. V dramatickej koncovke sezóny sme najprv dostali červenú kartu, následne sme oslabenie ustáli a vyrovnali na 5:5. Súper však využil po nahromadených fauloch desaťmetrový kop, na rozdiel od dvoch  našich nevyužitých. V následnej powerplay sme inkasovali ešte dvakrát a skórovali už len raz. Sezónu sme tak ukončili prehrou, ale v celkovom hodnotení sme opäť potvrdili, že patríme do lepšej polovice mužstiev v lige a zvlášť na domácej palubovke, kde sme až na jeden zápas zdolali všetkých súperov, najmä zásluhou našich fanúšikov, ktorí chodili počas celej sezóny na zápasy v slušnom počte a patrí im za to veľká vďaka. V budúcej sezóne sa pokúsime opäť zabojovať o popredné priečky a ak zlepšime disciplínu v zápasoch vonku, môžeme skončiť ešte lepšie ako v práve skončenej sezóne.“

8

Banskobystrickí futsalisti v tretej sezóne v Open lige sa druhýkrát umiestnia na bronzovej priečke. Túto sezónu mali zo začiatku veľmi dobre rozohranú, keď bojovali o 1. miesto v Open lige, ale v druhej polovici súťaže nezvládli dôležité zápasy na palubovkách súperov a nakoniec s desiatimi výhrami a šiestymi prehrami skončili na treťom mieste. Záverečné vyhodnotenie Open ligy zverejníme po oficiálnom skončení sezóny 2013/2014.

Juniori

6. kolo

V 6. kole banskobystrickí juniori privítali žilinské mužstvá. V prvom stretnutí sa hral vyrovnaný duel. V druhom polčase padli všetky góly, ten víťazný hostia zaznamenali tri sekundy pred koncom.

MIBA Banská Bystrica U19 – KSF DOXX Žilina U19  1:2 (1:1)

Gól:P. Ondrejka. ŽK: T. Lešták

Zostava MIBA: P. Butáš „K“ – O. Held, L. Riša, P. Ondrejka, T. Lešták, S. Kršák, A. Šimiak, S. Prokaj

V druhom stretnutí hráči MIBY kontrolovali priebeh stretnutia a Makroteam zdolali o päť gólov.

MIBA Banská Bystrica U19 – ŠK Makroteam Žilina U19  6:1 (3:0)

Góly: P. Ondrejka 2, A. Šimiak 2, O. Held, T. Lešták,

7. kolo

Do Košíc mladí futsalisti cestovali s oklieštenou zostavou a navyše niektorí hráči neboli poriadne doliečení. Prvý zápas Banskobystričania otvorili zápasové skóre, ale od vyrovnávajúceho gólu Košičania dominovali na palubovke a zaslúžene zvíťazili.

CFC Košice U19 – MIBA Banská Bystrica U19  6:1 (3:1)

Gól: P. Ondrejka

Zostava MIBA: P. Butáš „K“ –L. Riša, P. Ondrejka, T. Lešták, S. Kršák, A. Šimiak, S. Prokaj, A. Adamov

Druhý zápas MIBA odohrala hneď po stretnutí s Košicami. Zápas bol vyrovnaný, Žilinčania otvorili gólový účet zápasu a do polčasu vyhrávali 1:0. V druhom dejstve Kršák dvomi gólmi otočil priebeh stretnutia. V závere sa hráči Žiliny odhodlali k hre bez brankára, z ktorej vyrovnali. Naopak hráči MIBY nevyužili dva desaťmetrové kopy a tak sa body delili.

ŽFA Žirafa Žilina U19 – MIBA Banská Bystrica U19  2:2 (1:0)

0

Najbližšie sa juniori predstavia v piatok 28. marca o 20:00 hod. v športovej hale Badín. V dôležitom stretnutí o 4. miesto privíta mužstvo Mistro FC Žarnovica. Všetci priaznivci futsalu ste vítaní.