Na amatérskom kvalifikačnom turnaji chce výber pod vedením trénera Jána Petráka postúpiť na záverečné podujatie Majstrovstiev Európy regiónov.

Futbalový výber Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ) sa predstaví na turnaji v Bielorusku, kde v konkurencii ďalších troch tímov bude bojovať o jedno postupové miesto na Majstrovstvá Európy regiónov. Pred ôsmimi rokmi práve stredoslovenský výber získal bronzové medaily.

V Molodečne pri Minsku sa naši futbalisti od 10. do 14. augusta stretnú s tímom Savez Tuzlanskog (Bosna a Hercegovina), Paris Ile De France (Francúzsko) a Isloch (Bielorusko). Víťaz skupiny postúpi na záverečné podujatie UEFA Regions Cup.

Z banskobystrických futbalistov sa do nominácie dostali Jozef Caban z Kremničky, Daniel Kohút z MFK Banská Bystrica a v bráne bude Dominik Škubák z Brusna.

Nominácia:
Brankári: Dominik Škubák (FK 34 Brusno), Peter Machunka (ŠK Tvrdošín)
Obrancovia: Martin Habiňák, Marián Šmiheľ (obaja MŠK Námestovo), Andrej Romančík, Martin Ižip (MŠK Fomat Martin), Roman Volna (Družstevník Daňová), Jozef Caban (ŠK Kremnička)
Stredopoliari: Ján Pinka (FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa), Ľuboš Thomka (MŠK Fomat Martin), Miroslav Droppa (ŠK Závažná Poruba), Daniel Kohút (MFK Banská Bystrica), Andrej Wolf (MFK Nová Baňa)
Útočníci: Michal Páleník, Filip Zvara (obaja FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa), Ivan Ociepka (MŠK Fomat Martin), Gabriel Švec (MFK Nová Baňa), Radoslav Máč (TJ Baník Ružiná)

Realizačný tím:
tréner: Ján Petrák
asistenti: Ivan Janiga, Vojtech Kováč, Peter Štefaňák
technický vedúci: Jozef Paršo ml.
masér: Matej Hromada
hlavný vedúci: Jozef Paršo

Aktualizácia 10.8.2012: Výber SsFZ – Savez Tuzlanskog (Bosna a Hercegovina) 3:2