Regionalny futbal dedina - Malachov - Harmanec, BBonline.sk 2014Podbrezová by už musela vo všetkých nasledujúcich piatich zápasoch druhej ligy prehrať, aby jej ušiel postup medzi futbalovú elitu. Opačné problémy má ale Kremnička v tretej lige.

Niektoré zápasy nižších súťaží sa nemohli odohrať kvôli premočenému terénu, no na väčšine ihrísk sa hralo a výsledky vám aj tento týždeň prinášame v našom sumári. Ten dopĺňame o niekoľko videí a tiež fotogalériu zo zápasu Malachov – Harmanec.

II. liga – 28. kolo

V súboji vedúceho tímu s druhým celkom súťaže privítala v sobotu Podbrezová futbalistov Michaloviec. Tí na ňu pred týmto stretnutím strácali 12-bodov a ak si chceli udržať aspoň teoretickú šancu na zosadenie zverencov Jaroslava Kentoša z trónu, museli zvíťaziť. Ako prví sa ale presadil domáci Ľuboš Kupčík v 37. minúte a výrazne tak skrížil plány Michalovčanov. Približne po hodine hry dokázali skórovať aj hostia. Avšak do vlastnej brány, Michal Gallo definitívne zmaril nádeje svojho tímu a vlastencom stanovil konečný výsledok 2:0 pre Podbrezovú. Tá má na čele takmer nedosiahnuteľný náskok 14-tich bodov pred Prešovom, ktorý si poradil so Šamorínom a na druhej priečke nahradil Michalovce. Už po ďalšom zápase, ktorý odohrá tím zo stredu Slovenska v Šamoríne, môže oficiálne oslavovať postup do najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. V súboji zo spodnej časti tabuľky si dokázalo posledné Pohronie poradiť so Šaľou najtesnejším rozdielom vďaka presnému zásahu Lukáša Garaja z 39-tej minúty, čo znamená mimoriadne dôležité tri body v boji o udržanie sa v lige.

TIPOS III. liga – východ – 23. kolo

Kremnička, tretia od konca tabuľky, cestovala do Dolného Kubína, ktorému patrí tretie miesto. V 55. minúte padol jediný gól stretnutia, ktorého autorom bol Ján Jurky, čo znamenalo pre Kremničku tesnú prehru 1:0, rovnako ako v predchádzajúcom kole v Lipanoch. Posledná zostáva naďalej Bardejovská Nová Ves, ktorá vyfasovala od rezervy Žiliny ,,päťku“. Prvé miesto okupuje Ružiná, ale spomínaný B-tím Žiliny a takisto Dolný Kubín jej dýchajú na chrbát s jednobodovým mankom. Stretnutie medzi Moldavou a košickým B-čkom bolo odložené na 14. mája pre nespôsobilý terén.

3 logoMFK Dolný Kubín 23 14 3 6 32 : 21 45
4 logoFK Bodva Moldava nad Bodvou 22 11 6 5 44 : 25 39 (-3)
13 logoMFK Vranov nad Topľou 23 7 5 11 24 : 40 26
14 logoTJ ŠK Kremnička 23 7 3 13 22 : 34 24 (-3)
15 logoŠK Odeva Lipany 23 5 4 14 21 : 43 19
16 logoŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 23 5 3 15 22 : 49 18

Majstrovstvá regiónu stred – 21. kolo

Rakytovce nenadviazali na trojbodový zisk z minulého kola proti Tisovcu. Tentoraz bolo ich súperom predposledné Pohronie B, ktoré bolo outsiderom pred týmto zápasom. V polovici prvého dejstva ho poslal do vedenia Miroslav Gregáň. O jediný gól rakytovského tímu sa postaral po necelej hodine hry René Turčan, keď vyrovnával na 1:1, ale ani to nestačilo na bodový zisk. V 71. minúte rozhodol o výhre Pohronia v pomere 2:1 Július Dobrota. ,,Raky“ si držia aj po 21. kole štvrtú priečku. Nečakane zaváhal líder súťaže Makov v 14-tej Závažnej Porube, ktorá si v stretnutí vybojovala cenný bod. Neuspelo ani druhé Kalinovo, to dokonca podľahlo v domácom prostredí Dolnej Tižine. Z kvarteta vedúcich tímov tabuľky nezaváhalo len Brusno, napriek tomu, že sa potrápilo s posledným Tisovcom. O najtesnejšom triumfe rozhodol v závere prvého polčasu Šimon Púchy.

V. liga JUH – 21. kolo

Až štyri tímy zvádzajú otvorený boj o líderskú pozíciu. Momentálne je na nej Žarnovica, ktorá si ju dokázala udržať zásluhou výhry 2:0, ktorej strojcami boli Ján Žiak a Michal Laurov a za úvodných 26 minút bolo po zápase. Druhý Zvolen zaváhal v Málinci v šesťgólovej prestrelke, čo využila rezerva Podbrezovej a nahradila ho na druhom mieste po presvedčivej výhre 4:0 so Štiavnickými Baňami. Dvakrát sa presadil Michal Mózer, pridali sa ešte Ján Gajdošík a Miroslav Sokol. Zvolen padol až na štvrté miesto, pretože uspelo aj Fiľakovo a to jednoznačne v debakli kola, keď roztrhalo v zuboch poslednú Hnúšťu. Nedarilo sa Kováčovej, napriek tomu, že vyhrávala od 9. minúty zásahom Róberta Eleka. Domáci Poltár, ale otočil vývoj stretnutia tromi gólmi a v 63.minúte bolo vymaľované. V 21. kole pauzovala Revúca a Vinica, ktoré vzájomné voľno využili na predohrávku 30. kola, v tom Vinica na domácej pôde vyhrala 2:1.

V. liga skupina C – 19. kolo

V derby privítal druhý tím tabuľky Šalková momentálne šiesty Jakub. Úvod ako z rozprávky prichystal v 3. minúte Juraj Chovanec a nasledoval ho v 7. minúte Martin Štulajter. Neubehla ani polhodina hry, keď premenil pokutový kop dvojgólový Chovanec a zvýšil už na 3:0. O čestný zásah sa postaral v 54. minúte Marek Tomčík, ale posledné slovo mala domáca Šalková. Na konečných 4:1 upravil Jozef Mesík a tým pádom sa Šalková dostala o skóre na vedúcu pozíciu. Preskočila Hriňovú, ktorej zápas bol odložený, avšak oba celky bojujúce o titul majú na konte rovnaký počet zápasov, keďže Šalková má taktiež ešte 1 zápas k dobru. V súboji tabuľkových susedov cestovalo podlavické Jupie do Medzibrodu. Napokon vyšlo z jeho trávniku naprázdno a nepodarilo sa mu ani prekonať brankára súpera. Medzibrod ťahá sériu štyroch zápasov bez prehry, pričom naň nevyzrela ani samotná Šalková. Tretie Repište privítalo Sásovú, ale diváci sa gólu nedočkali. Sásovčania si teda odniesli z Repištia cenný bod, ale klesli zo 7. na 10. pozíciu.

I. trieda – 19. kolo

Vedúci Bacúch privítal Nemeckú, ale nebol dobrým hostiteľom, pretože jej uštedril štvorgólovú nádielku. Braväcovo bodovalo naplno na Starých Horách, čiže drží s lídrom krok. Momentálne a Bacúch stráca 2 body. Valaská s Lučatínom sa pomaly, ale isto začínajú strácať body a ich manko na vedúcu dvojicu tímov sa postupne zväčšuje. Tretia Valaská prekvapujúco dovolila ešte len po piatykrát bodovať posledným Podkoniciam po remíze 2:2. Štvrtý tím súťaže Lučatín doma dokonca podľahol Osrbliu. Vo štvrtok 1. mája sa od 16.30 h odohrá dohrávka 18. kola Heľpa – Selce.

2. trieda skupina A – 20. kolo

Regionalny futbal dedina - Malachov - Harmanec, BBonline.sk 2014V nedeľňajšom dueli nepripustil žiadne prekvapenie Tajov, ktorý si poradil s Hronsekom. Prekvapním bolo ale víťazstvo Horných Pršian s Králikmi. Pre Pršany to bola vôbec tretia výhra v sezóne. Po dlhšom čase uspel Harmanec, a to v Malachove v päťgólovej prestrelke. V stredu 30. apríla od 17-tej hodiny sa odohrá dohrávka 19. kola medzi Králikami a Malachovom.

2. trieda skupina B – 20. kolo

V B-skupine druhej triedy sa pre nepriaznivé počasie odohralo len jedno stretnutie. Tretia Mičiná privítala druhé Strelníky. Zrodila sa výhra domácich, ktorí skomplikovali Strelníkom stíhaciu jazdu za vedúcou Šalkovou B.

2. trieda skupina C – 20. kolo

20. kolo bolo bojom o druhú priečku medzi tromi celkami – Pohronskou Polhorou, Dolnou Lehotou a Beňušom. Pohronská Polhora uspela na domácom trávniku s predposlednou Michalovou presvedčivo 4:1. Beňuš privítal Dolnú Lehotu a po výhre 3:1 ju odsunul až na štvrté miesto. Priebežná druhá pozícia patrí teda Pohronskej Polhore, neohrozený líder Brusno B malo oddych.

Pohronská Polhora – Michalová 4:1
Beňuš – Dolná Lehota 3:1

1 FK 1934 Brusno „B“ 17 15 0 2 57:16 45
2 Slovan Pohronská Polhora 17 9 1 7 44:35 28
3 Slovan Beňuš 18 9 1 8 45:40 28
4 Partizán Dolná Lehota 17 8 2 7 42:37 26
5 Tatran Polomka 17 7 3 7 28:33 24
6 Slovan Michalová 17 3 5 9 27:45 14